"Pořád nemůžu uvěřit tomu, co se stalo. Přesněji řečeno, jak se to stalo. Mimo moje chápání zůstává, že to Pelta takhle celé spustil, aniž by o uvolnění Jarolíma mluvil někdy v životě se mnou," řekl Dufek serveru aktualne.cz.

"Abych byl úplně přesný, za asociaci mě o tom, že by Karel Jarolím mohl být ohledně národního týmu ve hře, informoval krátkým telefonátem místopředseda Roman Berbr. Jenže nároďák má v gesci předseda Pelta a ten mi prvně zkoušel volat až dnes v 8:50 ráno. Měl jsem zrovna důležité jednání, až po něm jsem našel nepřijatý hovor od předsedy. A podruhé už nezavolal. On dva týdny ví, že nemá reprezentačního trenéra, a moje číslo prvně použije až dneska ráno?" divil se Dufek.

Pelta prohlásil, že Jarolím chce ještě na kvalifikaci Evropské ligy zůstat i koučem Boleslavi a na přípravné utkání reprezentace a následný první zápas kvalifikace MS 4. září se Severním Irskem už by měl být plně k dispozici národnímu celku.

Dufek ale chce Jarolím udržet déle. "Vzhledem k tomu, v jakém aranžmá celá věc proběhla, budu tvrdý. Do těch rozhovorů, co nám s panem Peltou odstartují v pondělí, půjdu s jednoznačným požadavkem, aby Karel Jarolím vedl Mladou Boleslav přinejmenším do konce kalendářního roku 2016. A nemíním z toho ustoupit ani o píď," dodal Dufek.