Na Zbrojovku umějí. Proti stejnému soupeři a stejným výsledkem jako na podzim ukončili fotbalisté Mladé Boleslavi dlouhé čekání na výhru. Prolomení jarního střeleckého i bodového půstu zařídil v úvodní půlhodině „šestibodového“ utkání záložník Valenta. Dva góly dal, na třetí přihrál Pauschekovi. Vítězství Slovácka ale drží Středočechy i po 20. kole jen těsně nad sestupovými příčkami.

„Velmi důležité vítězství, které přišlo v pravý okamžik, protože tabulka se vyrovnává. Velice nám z tohoto pohledu pomohlo, i když nic nevyřešilo,“ nepodléhal v hodnocení utkání euforii trenér vítězů Jozef Weber, který se na druhý pokus dočkal v novém působišti bodového zisku.

V nejvyšší čas se na střílení gólů rozpomněl jeden z nejzkušenějších hráčů Weberovy sestavy. Ofenzivní záložník Jiří Valenta kroutí v Boleslavi druhou sezonu. I kvůli podzimnímu hostování v Kazachstánu ale nasbíral teprve desítku ligových startů. Gól žádný. Až do soboty. To zavěsil hned dvakrát.

„Bez gólu už to bylo strašně dlouhé (6 zápasů). Potom se nám hrálo lépe, hodně nám to pomohlo,“ zářil šťastný střelec. „Od začátku jsme chtěli být aktivní. Jsem rád, že se nám to povedlo. Přesně jsme věděli, co chceme hrát. Podali jsme super týmový výkon,“ mohl se po dlouhé době rozplývat nad výkonem.

Hned v první minutě se k němu ve vápně odrazil míč, který dával pod sebe Konaté. Boleslavský záložník otřel gólovou bombu o břevno. V 19. minutě propadl centrovaný míč ke Konatému, od nějž se odrazil znovu k Valentovi, a ten se opět nikým nehlídaný ani podruhé nemýlil.

„Po úvodní brance některým hráčům narostla křídla a bylo vidět, že podali velmi dobrý výkon,“ chválil trenér Weber nejen Valentu.

Po půl hodině bylo v táboře hostů ještě veseleji. Střílený centr opět Valenty uklidil do sítě Lukáš Pauschek a stanovil konečný účet na 0:3. „Rozhodl náš výborný start do utkání, nejen branka, ale i aktivita. Podobně jako proti Slavii jsem byl do nějaké 35. minuty s výkonem moc spokojený. Tentokrát to za námi šlo i výsledkově,“ oddychl si Jozef Weber.

Zaskočení domácí se sice ve druhém poločase herně lehce zlepšili, byli aktivnější. Boleslav ale zápas kontrolovala a do vyložených šancí soupeře téměř nepouštěla. Odměnou bylo i čtvrté čisté konto v ročníku, první pro Polačka.

„Druhá půle už nebyla taková, ale ubránili jsme to. Za stavu tři nula už jsme se nikam nehnali,“ ohlížel se Jiří Valenta, podle kterého bude důležité na výkon navázat také v dalších kolech. Tím spíš, že k tomu nejbližšímu přijede Slovácko.

Brno - Ml. Boleslav 0:3 (0:3)

Branky: 2. a 19. Valenta. 30. Pauschek. ŽK: Šušnjar, Kateřiňák. Rozhodčí: Houdek. Diváci: 4122.

Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Šušnjar, Křapka - Jánoš, Valenta (85. Kateřiňák) - Konaté (67. Ladra), Hubínek, Přikryl (75. Sus) - Komlichenko.

Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kijanskas, Lutonský - Polák (25. Sedlák) - Acosta, Kratochvíl (79. Pilík), Krejčí (46. Michal Škoda), Juhar - Bazelyuk.