„Licenční manuál požaduje mít nájemní smlouvu na celou sezonu. Bohemka nám byla ochotna vyjít vstříc pouze do půlky září, Mladá Boleslav nám dala smlouvu na celou sezonu," uvedl místopředseda představenstva klubu Richard Jukl.

V pondělí dodal požadovaný dokument o roční nájemní smlouvě do strahovského sídla Fotbalové asociace České republiky. Musel ho odevzdat do 16. hodiny, aby mohlo začít licenční řízení. „Teď už není žádný důvod, abychom nedostali jako klub licenci pro první ligu," dodal Jukl.

Losovací aktiv proběhne 20. června a Hradec požaduje, aby úvodní dvě kola odehrál na cizím stadionu. V řádném 3. kole přijde na řadu varianta 
s Mladou Boleslaví. „Votroci" by tam měli odehrát své první „domácí" utkání 13. nebo 14. srpna. A pak ještě minimálně třikrát (přitom minulý týden hovořili kluboví činitelé pouze o dvou duelech) podle toho, jak půjdou práce na východní tribuně Všesportovního stadionu stavbařům od ruky.

Aby stadion v Hradci Králové, který v Malšovicích stojí už padesát let, vyhovoval regulím pro nejvyšší soutěž, musí dojít k úpravám prostor pro VIP, zástupce médií a policii. Město nezávisle na tom pokračuje 
v plánech postupné přestavby stadionu, která by podle optimistických prognóz měla začít někdy na sklonku příštího kalendářního roku.