Šlágr předposledního podzimního kola fotbalového okresního přeboru se hrál v mrazivém počasí na místě, kde byste podle jeho názvu čekali spíše horko. Na Saharu totiž přijel Chotětov. A po zápase s domácí Akumou se na jih vracel s prázdnou. Začátek zápasu přitom patřil hostům. Ty poslal ve 13. minutě do vedení Rusiňák, ale domácí záhy šťastně vyrovnali po trefě Hlaváčka. Ten se za pět minut prosadil podruhé a poslal domácí tým do vedení. To za dvě minuty ještě navýšil Valenta. Jestliže v úvodních 25 minutách padly hned čtyři branky, pak ve zbytku zápasu už nepřišla žádná, a tak Akuma slaví další tři body, díky nimž se posunula už na čtvrté místo tabulky, s pětibodovou ztrátou na vedoucí Doubravu.

Ta totiž také doma bodovala naplno. V utkání velmi dobré úrovně, v němž měly oba celky několik tutovek, totiž porazila Kněžmost 2:0. Většinu z nich dokázaly obě obrany uhasit. Ta hostující ale ve dvou případech nedokázala zastavit čerstvého Hasiče roku Josefa Nedošetka.

Skvělý zápas se hrál také v Kostelní Hlavně. V hlavních rolích se ocitli útočníci – domácí Vojtěch Toman a hostující Petr Plintovič. Druhý jmenovaný srovnával v 82. minutě z penalty svým druhým gólem v zápase na 2:2. Ale nakonec to Čejeticím na body nestačilo. Penalta se totiž v poslední minutě kopala i na druhé straně. A ani Vojtěch Toman se nemýlil a završeným hattrickem vystřelil domácím tři body,

Vrutice doma prohrávala s béčkem Rejšic 0:2, ale pak přišlo snížení Čakrta a hrála se vyrovnaná partie. Tu nakonec nedohrál domácí Jan Vaněk, který udeřil protihráče do obličeje v přerušené hře a šel se v 87. minutě s předstihem osprchovat.

Bělá pokračovala ve svém obrození v závěru podzimu i tentokrát. Vyšlápla si doma na rezervu Mnichova Hradiště. Těžit mohla ze skvělého začátku, když v 7. minutě otevřel skóre Umáčený. Pak převzali taktovku hosté, ale v cestě jim stál skvělý brankář Krejčík. Předsedu MSK Tomáše Ježka naopak překonal v úvodu druhého poločasu ještě Smékal. I poté se opakoval scénář z prvního poločasu s tlakem hostů a skvělým Krejčíkem, který nakonec uhájil čisté konto a tři body pro domácí Bělou.

Hodně důležitý zápas z nejspodnějších pater tabulky vidělo Bezno. Tam přijela s touhou po bodech Čistá, domů se ale vracela bez bodů a bez vstřelené branky. Domácí byli po celý zápas lepším týmem a na rozdíl od hostů se dokázali dvakrát střelecky prosadit.

V jediném nedělním zápase pak Kosořice remizovaly doma s béčkem Kosmonos 1:1. A to i přesto, že zápas neměl jediného úspěšného střelce. Měl jenom dva smutné. Kosořický Václav Tříska i kosmonoský Patrik Kraus totiž své trefy nasměřovali do nesprávné svatyně.

Akuma – Chotětov 3:1 (3:1)
Branky: 15. a 21. Hlaváček, 23. Valenta – 13. Rusiňák. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 3:1. ČK: 73. Vaňousek (CH). Diváci: 98. Hráč zápasu: Halbich – O. Souček.

Doubrava – Kněžmost 2:0 (1:0)
Branky: 39. a 88. Nedošetko. Rozhodčí: Bohuslav. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Hráč zápasu: Filla – Kastner.

Kosořice – Kosmonosy 1:1 (0:1)
Branky: 75. vlastní – 37. vlastní. Rozhodčí: Janda. ŽK: 2:3. Diváci: 45.

Kropáčova Vrutice – Rejšice B 1:2 (0:1)
Branky: 55. Čakrt – 18. Nastoupil, 46. Korejza. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 2:0. ČK: 87. Vaněk (KV). Diváci: 60. Hráč zápasu: Lukeš – Jon.

Bělá – MSK 2:0 (1:0)
Branky: 7. Umáčený, 50. Smékal. Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 0:3. Diváci: 42. Hráč zápasu: Krejčík – Čermák.

Bezno – Čistá 2:0 (1:0)
Branky: 35. Cimrman, 83. Šišpela. Rozhodčí: Kuba. ŽK: 5:2. Diváci: 35. Hráč zápasu: M. Podzimek – Bláha.

Kostelní Hlavno – Čejetice 3:2 (2:1)
Branky: 3., 13., 90. Toman – 9. a 87. Plintovič. Rozhodčí: J. Pažout. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Hráč zápasu: Toman – Plintovič.

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK