Kosořičtí fotbalisté si nadělili k osmdesátému výročí oslav svého založení pořádně ušmudlaný dárek. Jejich A tým se po několika letech v krajských soutěžích letos poroučí z I. B třídy a v Kosořicích tak bude k vidění příští rok „jenom"okresní přebor.

Ani tato skutečnost však nemůže pokazit sobotní oslavy na hřišti v Kosořicích. Pojďme se nyní podívat v krátkosti do osmdesátileté historie kosořické kopané.
Fotbalový klub datuje založení na počátek června 1932 z podnětu pánů Kvapila, Kováře, Eislera, Bešíka a Cermana. Prvním předsedou byl zvolen Bešík, ve funkci jednatele pracoval Cerman a pokladníkem se stal Eisler.

Kdy se začalo kopat?
Vůbec první utkání bylo sehráno 26. června 1932 na hřišti na Myslivečkově louce. Pak vinou nepochopení musely hrát Kosořice svá utkání ve Smilovicích.
V roce 1936 obecní zastupitelstvo povolilo výstavbu nového hřiště za tehdejším Kvapilovým dvorem. Činnost klubu neutichala ani za II. světové války. Po jejím skončení vystupoval tým se střídavými úspěchy v okresním přeboru.
Po sjednocení tělovýchovy se klub přejmenoval na Sokol Kosořice. Za podpory celé obce začala v roce 1956 výstavba nového, komplexně vybaveného  fotbalového stánku.

Postup do kraje
Vyvrcholením činnosti klubu byl postup týmu dospělých v roce 1965 do krajské soutěže. Ranou pro klub bylo v roce 1968 tragické úmrtí hráče, trenéra a funkcionáře Jaroslava Šulce. Právě jeho koncepční práce z mládeží přinesla ovoce v roce 1972, kdy klub postoupil do I. A třídy.
Tehdejší list Svoboda k tomu napsal: „Oddíly I. A třídy upozorňujeme, že v novém ročníku je zařazen celek, který v ní hraje poprvé. Jsou to Kosořice! V autoatlasu tuto obec nenajdete. Ale zcela určitě v malé vesničce najdete příjemné lidi a sportovce."
Jenže hráčům chyběly zkušenosti a po roce následoval sestup zpět do I. B třídy.
Na oslavy padesátého výročí přijela i pražská Dukla v čele s Viktorem.
V osmdesátých letech se uskutečnila přestavba kabin.
V roce 1998 vyvrcholila krize v dospělém mužstvu pádem do okresního přeboru. Tradice však velela k opětovnému návratu do krajské soutěže. Sázka na mládež slavila úspěch v roce 2000.
Na jaře tohoto roku se uzavřela jedna z kapitol kosořické kopané, kdy zemřel poslední zakládající člen klubu F. Vítek.

Bakov nad Jizerou – O dvacet let dříve se začalo s fotbalem také na břehu Jizery v Bakově. Tamní si tak v sobotu připomenou 100 let od založení bakovského klubu.
Aktuální účastník I. A třídy vyzve v rámci sportovního odpoledne od 17.30 prvoligový FC Hradec Králové.

PROGRAM OSLAV V KOSOŘICÍCH

Sobota 23. června 2012

10.30 Stará Garda Kosořic – Škoda Auto Internacional
12.30 Kosořice B – Rejšice B
14.30 položení květin s uctěním památky členu Sokola u kapličky
15.00 agility Mladá Boleslav (ukázka výcviku psů)
16.00 minižáci Kosořice – Dobrovice
17.00 vystoupení Aerobic Club Jumping Cangaroos
17.30 Kosořice A – Bělá pod Bezdězem
19.15 vystoupení Aerobic Club Jumping Cangaroos
19.30 diskotéka pro děti
20.30 skupina Generace
po 22.00 bude probíhat pravidelná sobotní zábava DJ´s a skupinou Generace

Během dne: soutěže pro děti, skákací hrad, trampolína, malování na obličej, tombola, slosovatelné vstupenky, občerstvení, prodej upomínkových předmětů.

PROGRAM OSLAV V BAKOVĚ

Sobota 23. června 2012

11.00 minižáci Bakov – Nová Ves
14.45 starší žáci Bakov – MSK
13.00 dorost Bakov – MSK
14.45 Bakov B – Zetka
16.15 skupinový seskok padákem
17.30 Bakov A – FK Hradec Králové

Areál kynologického klubu:
12.45 ukázka výcviku psů
13.30 dětský den, jízda na koni, soutěže pro děti
15.00 Caruso show
21.00 taneční zábava se skupinou Víkend