Krátce po přestávce ale všem zatrnulo. Brankář Ježek se vydal z pokutového území naproti dlouhému nákopu, jenže proti němu sprintoval hostující Roman Letko, ani jeden o druhém nevěděl a čelní střet v plné rychlosti měl pro Letka hrozivé následky. Už když se skácel na trávník, bylo vidět, že je zle. Pořadatel okamžitě volal záchranku, hráči dlouze vytahovali zapadlý jazyk a až po děsivých minutách se šestadvacetiletý útočník znovu narodil, i když srážku odnesl zlomenou klíční kostí. Letko přitom mohl být šťastným hrdinou, v 35. minutě se zbavil Špetlíka (byť zřejmě s faulem), obešel i brankáře a zasunul do prázdné. Ještě do přestávky mohl skórovat znovu, jeho hlavičku vyškrábl Ježek zpod břevna. I brankář Hostouně Petrović vyhmátl dvě šance domácího Krejzy – hlavičku hned ve 2. minutě a už za stavu 0:1 střelu z úhlu.

Gól do šatny si posléze Hostouň dala sama, Hofmanův přímý kop se odrazil od holé hlavy bijce Jaromíra Šilhana. Po přestávce nedovolil obrat Petrović, který po rohu skvěle vyškrábl Zajíčkovu hlavičku.

Za vyloučeného gólmana musel do brány jeho otec Tomáš Ježek starší. Oslabené Hradiště nepouštělo soupeře na dostřel, až v 87. minutě předvedl devětačtyřicetiletý předseda klubu na čáře úžasný postřeh proti Motlíkově voleji, kterému zatleskali i fanoušci soupeře. Na konci dlouhého nastavení se vše chystalo na penalty, jenže na malém vápně se srazili dva domácí hráči a snadnou dorážkou rozhodl o vítězství Hostouně Pudil.

Krajský přebor – 30. kolo

MSK – Hostouň 1:2 (1:1)
Branky: 43. vlastní – 35. Letko, 90.+7 Pudil. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:0. ČK: 62. Ježek ml. (MH). Diváci: 136. Střely na bránu: 7:5. Rohy: 4:6.
Hradiště: Ježek ml. – Pokorný, Hofman, Špetlík (39. Matouš, 90.+2 Ajchler), Zajíček – Lakatoš, Havel (82. Rakouský), Krejza, Tomašov – Jíra, Jonáš (65. Ježek st.).

Rejšice – Vykáň 3:6 (2:2)
Branky: 1. a 48. Bělík, 18. Herman – 19. a 52. Šedivý, 27. a 49. Dalekorej, 59. Leggeri, 72. Vignozzi. Rozhodčí: Zuska. ŽK: 1:1. Diváci: 60.
Rejšice: Výda – Dufek, Jon (58. Karela), Kopecký (77. Štěpán), Pečínka – Kučera, Herman, Bělík, Zörkler (70. Maňas) – Zikmunda (81. Krichebauer), Lacina (64. Korejza).

KAREL JEDLIČKA