Kromě Luštěnic, které mají po podzimu záchranářské starosti se pohybují celky z Mladoboleslavska v lepší polovině tabulky. Horky jsou třetí, Dlouhá Lhota pátá a béčko Dobrovice je sedmé.

Zimní přípravu Horkám zpestřil stejně jako v loňském ročníku turnaj v Uhříněvsi. „Síla soupeřů nebyla zase až tak velká, ale jsem rád, jak jsme zápasy zvládli a hlavně, že se nám vedlo střelecky," hlásí trenér Horek Aleš Kohout. Ten se bude muset na jaře obejít bez Petra Císaře, naopak tým posílil Radek Šimek z Benátek. „Radka znám a věřím, že pro nás bude hodně velkou posilou do ofenzivy," říká Kohout. Jeho tým ale o víkendu k zápasu nevyběhne. „Už s předstihem jsme věděli, že hřiště nebude hratelné, takže zápas s Poříčany je odložený," řekl Kohout v pátek k plánovanému zápasu třetího celku tabulky s druhým.
Právě na vršku tabulky se budou chtít Horečtí držet i nadále. „Co nejdéle zůstat v boji o čelo – to je náš cíl pro jaro. Neříkám, že bychom úplně mysleli na postup, ale dokud ta šance bude, tak proč o ní nehrát?" dodává Kohout, podle něhož bude důležitý už březen, který ukáže jak na tom jsou i ostatní soupeři po zimním spánku.

Náročnou a dlouhou přípravu mají za sebou také hráči Dlouhé Lhoty. „Začali jsme hodně brzy, dříve než ostatní týmy. Navíc jsme měli jenom tři přípravná utkání, protože dvě se musela rušit kvůli počasí. Takže kluci jsou na start jarní fáze pořádně nadržení," říká trenér Dlouhé Lhoty Jiří Mašek. Ten je s dva a půl měsíce dlouho přípravou spokojený: „Příprava byla náročná, ale já s ní mohu být spokojený."
Lhota se na podzim prala s úzkým kádrem, navíc přišla v zimě o mozek zálohy Radka Mynáře, který odešel právě za Maškem do nižší rakouské soutěže. „Máme brankáře Lukáše Jíru z Benátek, pak velmi šikovného mladého Jakuba Vránu z Chotětova. No a místo Mynáře přišel z Pěčic Jirka Volf. Tak kvalitního hráče jako byl Radek bude samozřejmě těžké nahradit, ale Jirka hrál v přípravě dobře," vypočítává Mašek.
Ten má i nadále ty nejvyšší cíle: „Doufám, že je mají i hráči. Já chci pořád postoupit, proto přeci fotbal děláme. Ale když budeme hrát do pátého místa, nebude to špatné, ale proč nechtít víc…?"