Zatímco pro hosty z Bělé pod Bezdězem by případný tříbodový zisk mohl znamenat příjemné odskočení od sestupového pásma, pro domácí Čistou je výhra doslova nutností. Čtyři kola před koncem totiž ztrácí na dvanáctou příčku osm bodů, na jedenáctou Bělou dokonce deset. A připomeňme, že stále hrozí sestup tří nejhorších celků do III. třídy. To v případě, že by se z I. B třídy pakoval Bakov.

Pro Čistecké fotbalisty tak jde možná o poslední možnost udržet si nesestupovou naději. „Derby je derby, pokaždé to bývá vyhecované. A letos to ještě bude vyšperkované tím bojem o záchranu. Navíc máme z podzimu Bělé co vracet, protože jsme na jejich hřišti prohráli 1:2," těší se na víkendový duel dvou sousedních celků záložník Čisté Pavel Bláha.

Ilustrační foto.
Kam o víkendu za sportem

Nejen on se bude ale muset vypořádat s absencí dvou důležitých hráčů. Při porážce 0:5 v Kosořicích v minulém kole se totiž nechali vyloučit Lukáš Macko a Jan Binder. Oběma navíc po vyhrožování sudímu Musilovi skončila celá sezona. „Oba nám budou chybět. Lukáš Macko hraje skvěle na stoperu, Honza Binder pak v záloze rozdá spoustu balónů," komentuje rozpad osy týmu Lukáš Bláha, který tak bude muset hlavně Bindera ve středu hřiště zastoupit.

I proto je favoritem zápasu spíše Bělá. Tým, kterému vůbec nevyšla podzimní část sezony a řada odborníků ho pasovala do role jistého sestupujícího, předvádí na jaře nevídané obrození a trápí i celky z vyšších pater přeborové tabulky. Naposledy potvrdil svou formu v dalším ze záchranářských duelů, když doma rozstřílel Čejetice 6:2.

Právě Čejetice a s nimi Bezno okupují další dvě nejohroženější pozice. Tým z kopce nad Mladou Boleslaví přivítá v sobotu na domácím hřišti Kropáčovu Vrutici. Chybět mu stále ještě bude disciplinárně potrestaný klíčový útočník Bohuslav Jaroš a nově také Petr Ulman. Ten se po vykázání z lavičky v minulém kole na střídačku už v letošní sezoně nepodívá.
Žádná lehká práce nečeká ani Bezenské. Ti se představí také v sobotu, konkrétně na horké půdě v Kostelním Hlavně, odkud se body moc často nevozí.

Fotbal,1. Liga, Mladá Boleslav - Slavia Praha
Boleslav do Evropy? Odpověď dá poslední kolo