Fotbalisté Mladé Boleslavi a Jablonce se utkají v pátečním finále Poháru České pošty a oba týmy se budou snažit získat trofej podruhé. Středočeši chtějí v Chomutově navázat na triumf z předminulé sezony, Baumit zase na úspěšný rok 1998. Vítěz jubilejního dvacátého ročníku domácího poháru postoupí do třetího předkola Evropské ligy.

Zkušenější Jablonec se mezi nejlepší dvojici soutěže dostal už čtyřikrát (1998, 2003, 2007 a 2010), ale radoval se pouze proti Drnovicím, které porazil 2:1 v prodloužení. Mladá Boleslav se naopak může pochlubit stoprocentní bilancí, když dokázala jediné finále s Olomouci proměnit ve vítězství (1:1, na penalty 4:3).

Trenér Roman Skuhravý, jenž vede Severočechy teprve od začátku května, zažil památný rok 1998 ještě v roli jabloneckého hráče. „Je to zápas s velkým Z a pro mě osobně velká výzva. Při jediném jabloneckém pohárovém triumfu jsem byl na hřišti v základní sestavě, takže pokud bychom teď v pátek v Chomutově uspěli, měl bych tu pohárovou sbírku kompletní, což by bylo úžasné," uvedl Skuhravý, jehož svěřenci v semifinále vyřadili sousední Liberec.

Uspět pochopitelně chce i kouč Mladé Boleslavi Ladislav Minář, který vedl středočeské mužstvo i ve finále před dvěma roky. „Pohárové finále je pro nás jednoznačně vrcholem této sezony a i přes celou řadu zdravotních absencí uděláme vše pro to, abychom v pátek večer v Chomutově zvedli trofej nad hlavu," prohlásil Minář.

Zraněními pronásledovanému celku z města automobilů, který v předchozím kole vyřadil pražskou Spartu, budou kvůli zdravotním problémům chybět obránci Dosoudil s Janíčkem a záložník Magera, start dalších hráčů je nejistý.

V lize sedmá Mladá Boleslav se svým o příčku lepším sousedem v rámci nejvyšší soutěže třikrát za sebou neprohrála a v posledních dvou utkáních mu pokaždé dala tři góly. Příští středu se pohároví finalisté střetnou i v 28. ligovém kole.

„Každý kdo fandí mladoboleslavského fotbalu, nesmí v pátek v Chomutově chybět," mobilizuje boleslavské fanoušky bývalý prvoligový rozhodčí a zdejší patriot Pavlín Jirků. „Pojeďte podpořit boleslavský tým do Chomutova, kde je navíc nádherný nový fotbalový stánek," burcuje Jirků.

Páteční finále Poháru České pošty začne v Chomutově ve 20.15 v přímém přenosu ČT Sport. Hlavním rozhodčím bude Radek Příhoda.