Už před posledním kolem bylo ve fotbalovém  okresním přeboru rozhodnuto o postupujícím a trojicí sestupujících celků.

Největší drama tak bylo k vidění na neutrální půdě u koupaliště, kde se v rámci baráže o možné třetí postupové místo ze III. třídy utkaly Předměřice s Doubravou.

III. TŘÍDA BARÁŽ

Předměřice – Doubrava
2:3 (2:1)
Za určitých okolností se může stát, že do okresního přeboru by mohl v případě nepodání přihlášky některého z týmů postoupit i jeden celek z druhého místa III. třídy. V případě dvou skupin této soutěže tak rozhodla sportovně-technická komise svazu pro jistotu sehrát barážové utkání o toto eventuálně postupové místo.
Na hřišti SKP v Mladé Boleslavi tak poměřily síly celky Předměřic a Doubravy. A k vidění bylo drama. Hosté šli do vedení, ale ještě do poločasu Předměřice zvrátily stav na svou stranu. Ve druhé půli nejdříve utekl Pálka z poloviny hřiště až před branku a nekompromisně zavěsil. Vítězný gól nakonec vsítil hlavou nejstarší hráč Doubravy Peterka hlavou.
Škoda jen velmi slabého výkonu rozhodčího Marka Meščana…
Branky: Novotný, Prager – Pálka, Chundela, Peterka. Rozhodčí: Meščan. ŽK: 3:3. ČK: 2:0. Diváci: 50.

OKRESNÍ PŘEBOR

Bezno –  Krnsko
1:2 (1:1)
Zápas v Bezně měl jen průměrnou úroveň. V derby se nakonec radovali hosté,  kteří vstřelili vítězný gól až v samotném závěru zápasu po chybě domácí obrany.
Nakonec šlo o výhru zaslouženou, protože v zápase, kde o nic nešlo, bylo přeci jenom bojovnější Krnsko. Přesto to byli domácí, kdo měl během zápasu více ze hry a měli také více šancí, ale se střelbou byli na štíru.
Už ve 3. minutě šel hostující tým do vedení, když Vízkovou přihrávkou nepohrdl David Šotka. V 8. minutě přidalo Krnsko i druhý gól, ale praporek nad hlavou pomezního neumožnil jeho uznání pro ofsajd.
Pak se konečně také vzbudili domácí a začali ohrožovat soupeřovu branku, jenže v ní byl skvělý Novák, který všechny pokusy likvidoval. Nestačil pouze na penaltu svého jmenovce v domácím dresu v poslední minutě první půle.
Zlatou ruku měl při poločasovém střídání hostující kouč Navroš. Ten poslal na hřiště místo Vlasáka Prskavce, který zápas nakonec rozhodl. To už hrálo Krnsko o desíti, neboť teplou vodu ve sprše okusil v 66. minutě po druhé žluté Losík.
Branky: 45. O. Novák – 3. D. Šotka, 88. Prskavec. Rozhodčí: Stejskal. ŽK: 4:3. ČK: Losík (K). Diváci: 40. Hráč zápasu: O. Novák – J. Novák.
Bezno: Kyzivát – Gruncl, Möbius, Bajer, O. Novák – Hodovník, Šišpela, Gruncl, Podzimek – Kolařík, V. Novák.
Krnsko: J. Novák – Janata, Soumar (58. Tvaroh), Brzák, P. Šotka – D. Šotka, Firický, Vízek, Vlasák (46. Prskavec) – Parastiuk, Losík.

Benátky B – Dobrovice B
5:1 (1:0)
Omlazený celek Benátek vhodně doplněný dravými a běhavými dorostenci uštědřil lekci jistému přeborníkovi mladoboleslavského okresu z Dobrovice.
Hostující celek musel naopak několik svých hráčů zapůjčit áčku, tentokrát zklamal – byl pomalejší, prohrával osobní souboje. Navíc u něj začaly pracovat i nervy po vyloučení brankáře Skaláka, jehož musel nahradit hráč z pole Kortus. I kdyby bylo vyloučení sebediskutabilnější hráči se musí verdiktu rozhodčího podrobit, totéž platí pro lavičku.
Branky: 55. a 67. Bambuch, 39. Jan Kraus, 54. Jakub Kraus, 74. Došlý – 48. Kamenický. Rozhodčí: Bez. ŽK: 0:1. ČK: Skalák (D). Diváci: 50. Rohy: 2:4. Hráč zápasu: Bambuch – Benda.
Benátky B: Kubát – Mareš, Došlý, Šukal (61. Tott), Hejtmánek – Chupík, Feri (39. Svačina), Jan Kraus, Jakub Kraus – Bambuch, Čadil.
Dobrovice B: Skalák – Hruška, Fanta, Beran, Bartoň (82. Zvěřina) – Kamenický, Benda, Černý, Kortus – Antoš (61. Grabiec), Matějovský.

Struhy – Klášter
8:1 (2:1)
Domácí měli konečně stabilní sestavu. V první půli byla hra i skóre relativně vyrovnané. Po změně stran už ale byla k vidění jasná převaha domácích, kteří dokonale využili odpadnutí hostů.
Branky: 7., 63. a 72. Konopka, 9. Náhlovský, 26. Koš, 66. Volkman, 70. Bucek, 75. Mecera – 33. Antoš. Rozhodčí: Vrábel. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Hráč zápasu: Konopka – Rösler.

Březno – Kr. Vrutice
4:2 (0:0)
Ve Březně se hrál bezstarostný fotbal. Ještě pět minut před koncem vedli hosté 2:1, ale domácí nakonec senzačně strhli vítězství na svou stranu.
Branky: 65. a 87. Veselý, 86. Beneš, 89. Nastoupil – 70. Heřman, 82. Rambousek. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 0:0. Diváci: 60. Hráč zápasu: Nastoupil – Miller.

Řepov – Čejetice
1:3 (1:1)
Po vyrovnaném prvním poločase se nakonec projevila lepší fyzička hostů z Čejetic.
Branky: 6. Jurošek – 25. a 70. Průcha, 82. Vaněk. Rozhodčí: Roth. ŽK: 4:3. Diváci: 50. Hráč zápasu: Jurošek – Korec.

Kněžmost – K. Hlavno
1:2 (0:2)
Hlavno bylo lepším týmem hlavně v prvním poločase. Po obrátce domácí přidali, ale výsledek už dokázali pouze zkorigovat.
Branky: 70. Štěpánek – 20. Hanuš, 35. Sůra. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 1:4. Diváci: 100. Hráč zápasu: Štěpánek – Sůra.

Zdětín – Akuma
2:5 (0:1)
První půle byla v loučícím se Zdětíně vyrovnaná, i přesto, že hosté drželi jednobrankové vedení. Po poločase domácí dokonce srovnali na 1:1, pak ale rozhodla kvalita Akumáků.
Branky: Honzátko, Bůžek – Havránek, Hanzlík, Andres, Houser, Tříska. Rozhodčí: Grešo. ŽK: 0:0. Diváci: 70.

Sportovní redakce Boleslavského deníku děkuje všem zpravodajům z celků okresních soutěží za spolupráci v této sezoně. Přejeme příjemný letní odpočinek a na podzim se těšíme na fotbale na shledanou.