Poslední víkend okresního přeboru už nebude muset řešit žádnou tajenku, co se postupu či sestupu týká. Po domácí výhře Bezna nad Kostelním Hlavnem dostala definitivní razítko na cestu do třetí třídy Židněves, která o patro níž doprovodní Předměřice.

Gólparáda byla k vidění v Čisté. Radost z ní ale neměl domácí trenér Jindřich Holický. „Během zápasu se o mě pokoušelo několik infarktů. V poločase jsme vedli 1:0, ale najednou to bylo 1:2. Pak jsme pěti góly zápas otočili, ale v tu chvíli útočil i hlavní pořadatel a bránit najednou nechtěl nikdo. A z brejků se Kněžmost ještě málem dostal do hry," komentoval domácí kouč hektický průběh divácky atraktivního zápasu.

Bezno se ještě muselo ohlížet za sebe, po výhře 3:2 nad silným celkem Kostelního Hlavna už ale nemusí. V oboustranně ofenzivním zápase byly šance na obou stranách, v koncovce nakonec bylo o jeden gól šťastnější Bezno. To vedlo v zápase už 2:0, ale Hlavno dokázalo srovnat. Osm minut před koncem ale vrátil domácím vedení Koníček.

Čejetice si doma zastřílely proti béčku Rejšic. Hosté šli do vedení už v šesté minutě, ale to bylo jejich poslední vedení v zápase. Domácí ještě do poločasu otočili a po obrátce svůj náskok ještě navýšili.

Béčko Hradiště bylo doma proti Akumě sedmdesát minut lepším týmem, ale závěrečná dvacetiminutovka patřila hostům. Brejk dvou proti jednomu zakončil hostující Strnad překvapivě i pro své spoluhráče, když zvolil místo zakončení nahrávku na Valentu, který vyrovnal na 1:1. Vedení mohl domácím vrátit Kvapil, ale jeho kroucenou střelu vytěsnil skvělým zákrokem Halbich.

Bělá si doma poradila s Předměřicemi a po výsledku 3:1 může slavit tři body.

Kosořice doma podlehly Chotětovu 1:5. Hosté vyhráli i na červené karty – v 72. minutě jí dostal záložník Petr Jeřábek.

Fotbalisté benátecké rezervy převzali před zápasem pohár okresního přeborníka, na podzim už se doma představí v nejnižší krajské soutěži. Loučení s úspěšnou sezónou jim znepříjemnila Židněves, která naopak najisto sestupuje do 3. třídy.

Domácí i s šesti dorostenci soupeře v poli přehrávali, jenže neuhlídali jeho standardky. V 7. minutě přesně hlavičkoval po rohu Mezera. Benátky bleskově vyrovnaly, jediná posila z áčka Mižič prokličkoval ve vápně až před Mikšíka, ten jeho pokus jednou rukou vyrazil před sebe a tam číhal přesně hlavičkující Jäger.

Ani druhé vedení Židněvsi nepřežilo další minutu. Na začátku byl druhý a poslední roh hostů, ve strkanici před bránou byl sražen Školník a následnou penaltu proměnil Martin Hendrych. Hned po 40 vteřinách ji sudí pískl i na opačné straně po faulu L. Hendrycha na pronikajícího Mižiče, který ji i sám proměnil – 2:2.

Domácí nedokázali využít ani často nejistých zákroků brankáře Mikšíka. Čadil zblízka poslal vypadnutý míč nad bránu, jinou větší šanci navzdory obrovské územní převaze neměli. Až v 71. minutě se po rohu trefil přesně k tyči Mižič. I Židněves však dokázala vyrovnat, odražený míč po přímém kopu vrátil ze skrumáže do sítě Školník a zařídil cenný bod.

Okresní přebor – 25. kolo

Čistá – Kněžmost 6:4 (1:0)
Branky: 23. a 57. O. Holický, 68. a 76. Horáček, 65. Fidrich, 74. Bláha – 80. a 87. Šrytr, 49. Moc, 51. Trakal. Rozhodčí: Janda. ŽK: 1:0. Diváci: 55. Hráč zápasu: Fidrich – Pavlíček.

Čejetice – Rejšice B 6:2 (3:1)
Branky: 25., 27. a 81. Jaroš, 29. Bartoš, 74. Průcha, 90. Starý – 9. Fiksel, 70. Korejza. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 0:1. Diváci: 30. Hráč zápasu: Jaroš – Štěpán.

Bezno – K. Hlavno 3:2 (1:0)
Branka: 31. Gruncl, 51. Möbius, 82. Koníček – 58. Sůra, 63. Tudoši. Rozhodčí: Kožej. ŽK: 2:0. Diváci: 69. Hráč zápasu: P. Gruncl – M. Bůžek.

MSK B – Akuma 1:1 (1:0)
Branky: 23. Čermák – 70. Valenta. Rozhodčí: Khol. ŽK: 0:0. Diváci: 56. Hráč zápasu: Zdobinský – Bernat.

Bělá – Předměřice 3:1 (1:1)
Branky: 19. M. Toman, 55. Barva, 70. Špringl – 44. Pecka. Rozhodčí: Vaňousek. ŽK: 2:2. Diváci: 142.

Benátky B – Židněves 3:3 (2:2)
Branky: 24. a 71. Mižič, 7. Jäger – 6. Mezera, 23. M. Hendrych, 78. Školník. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

Kosořice – Chotětov 1:5 (0:2)
Branky: 78. Sedláček – 85. a 88. Buryán, 17. Linek, 21. Nežerka, 63. Rusiňák. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 2:4. ČK: 72. Jeřábek (CH).

PETR FENCL, JAROSLAV BÍLEK, KAREL JEDLIČKA