Zatímco domácí pokračují v nevyrovnaných výkonech v jarní části sezony, druholigová Opava už je po vyřazení čtvrtého prvoligového celku z pohárové soutěže už jenom jedinou výhru od historického a senzačního postupu do evropských pohárů.

Martin Svědík, trenér Mladé Boleslavi: „Utkání se mi samozřejmě nehodnotí dobře. Nezvládli jsme ho. Měli jsme sice dobrý vstup do utkání, ale pak nám Opava udělila lekci z produktivity. Inkasovali jsme zbytečný gól po naší nedbalosti. A otáčet zápas, jako se nám povedlo v Brně, se také pokaždé nepovede. Pak už to také je o individuálním přístupu jednotlivců. Chyběl nám větší důraz a lepší přihrávka ze strany, pořád jsme trefovali prvního hráče. Sice jsme měli tlak, ale ve finální fázi jsme si nedokázali najít balón v šestnáctce. Opava si dnes za výhrou šla více."

Roman Skuhravý, trenér Opavy: „Máme velkou radost. Paradoxně z těch zápasů se čtyřmi ligovými soupeři, to dnes nebylo zrovna ono, což ale vycházelo ze hry domácích. Než jsme si zvykli na tempo a nasazení ligového týmu, tak měli domácí dvě šance. Pak se nám ale podařilo vstřelit vedoucí branku, což nás uklidnilo a mohli jsme se soustředit na aktivní hru a narušování domácí rozehrávky. To se nám dařilo díky skvělému výkonu středové řady. Bylo to hodně podobné jako včera Zlín se Slávií, také jsme jim nic nedarovali. Proměnili jsme své dvě šance a mohli jsme se soustředit na obrannou fázi. Dnes jsme lepší nebyli, ale i takový je fotbal. Za pracovitost a odhodlání jsme byli odměněni."

Lukáš Magera, kapitán Mladé Boleslavi: „ Opava na rozdíl od nás dala góly. My jsme v úvodu zápasu měli tři gólovky, které jsme nedali. Mohlo to vypadat jinak. Opava pak dala dva góly z brejků, což je uklidnilo. My jsme to chtěli zlomit nějakými vysokými balóny a nedařilo se nám to. Prostě jsme to dneska nezvládli. Vepředu jsme měli hodně nepřesností. My se v poslední době střelecky trápíme a dneska se to bohužel zase potvrdilo. Opava navíc pak dobře bránila, hráli to, co potřebovali."

Václav Jurečka, útočník Opavy: „Důležité bylo, že jsme využili dvě šance, které nám Boleslav nabídla. Byl to náš sen, dostat se do finále, a teď se nám splnil. Boleslav hrála svojí hru, měla hodně nakopávaných míčů na útočníky, ale kluci to vzadu skvěle ukopali. Teď už jsme strašně blízko Evropě, to je neskutečné."