Víkendové poslední kolo fotbalových soutěží bude na většině míst spíše pohodovým odpolednem se sportem a následnou pijaticí při loučení se sezonou. Některé kluby Mladoboleslavska však mají stále o co hrát. V posledním kole se většinou bude usilovat o záchranu.

Třetí ligu musí v posledním kole zachraňovat v Benátkách. V kritické situaci je klub už několik kol. Po výměně trenéra Sedláčka, místo nějž přišel dosavadní kouč rezervy Jícha, ale zatím dokázal vždy zabodovat, a rozhodnout tak musí poslední kolo. Řídící komise soutěže v důsledku zachování regulérnosti přeložila nedělní duel Benátek a Táborska B na sobotu, neboť oba týmy si to mezi sebou rozdají o záchranu.

V tabulce tyto dva soupeře dělí jen tři body! Rezerva druholigového Táborska v 35 odehraných zápasech získala 45 bodů a je na 14. místě. Mezi ním a Benátkami je ještě Kolín s 44 body.

Na podzim Benátky prohrály na hřišti Táborska 1:2, takže sobotní povinnost velí vyhrát, o dvě branky, nebo o gól 1:0 či 2:1. Výhra 3:2 by na záchranu už nestačila.

Do všeho ale může promluvit ještě Kolín. Ten hraje na hřišti Králova Dvoru a v případě nulového zisku a jakékoliv výhry Benátek, sestoupí právě Kolín. Pokud Kolín uhraje jeden bod a Benátky jakkoliv vyhrají, budou mít všechny tři týmy stejný počet bodů a rozhodovat bude vzájemná minitabulka. Podle ní by Černý Petr zůstal v ruce Benátkám. Pokud Kolín uhraje dva a více bodů, je zachráněn a rozhodne se na hřišti v Benátkách.

KRAJSKÉ SOUTĚŽE

Přímý souboj o třetí místo čeká na Horky. Ty se v přímém souboji o bronz utkají se Slaným, které je aktuálně dva body před Horeckými. Konečné třetí místo v B skupině I. A třídy může ještě znamenat postup do krajského přeboru.

V I. B třídě je vítěz a postupující znám. Kosmonosy mají totiž kolo před koncem na druhé Klíčany náskok čtyř bodů.

V problémech je ale Bakov. O druhém (případně třetím) sestupujícím se rozhodne mezi Bakovem (26 bodů), Lužcem (26) a Řepínem (23). Poslední kolo zajíždí Bakov na horkou půdu do druhých Klíčan. Lužec to má podobně těžké. Jede do Ovčár. I když v případě Mělnicka není nic nemožné… Nejlepší los má Řepín. Ten nastoupí na hřišti jistého sestupujícího Kostelce. Vítězstvím by se bodově dotáhl na dvojici Bakov – Lužec, a o konečném pořadí by rozhodovala minitabulka vzájemných zápasů. Její pořadí není pro Bakov vůbec lichotivé – 1. Lužec 7, 2. Řepín 6, 3. Bakov 5. Přesto má Bakov vše ve svých rukách. Bodový zisk znamená jistotu minimálně dvanáctého místa.

MISTŘI JSOU JASNÍ

V okresních soutěžích Mladoboleslavska je o všech vítězích v mužských kategoriích rozhodnuto s předstihem. Jistí jsou také sestupující z přeboru i B skupiny III. třídy. O padáku do pralesa však není rozhodnuto v áčku.

Tady má aktuálně béčko Bělé (20) dvoubodový náskok na poslední Novou Ves (18). Ta hraje na SKP, zatímco Bělá hostuje ve Březně. Nová Ves potřebuje bezpodmínečně vyhrát. Pokud by se to podařilo i Bělé, Rance nebude ani tříbodový zisk stačit. Pokud by ale Bělá remizovala, na řadu by přišla rovnost bodů a lepším vzájemným zápasem pak disponují fotbalisté Nové Vsi. Na 21 bodech je ještě Klášter, ale ten už spadnout nemůže a v případě minitabulky, do které se může přimotat dopadne nejhůře Bělá.

O postup se bude hrát ještě ve IV. třídě. Jistým vítězem je rezerva Luštěnic. Druhé béčko Doubravy ale podle všeho o postup zájem mít nebude. Šanci tak mají aktuálně třetí Katusice (36) a čtvrtá Branžež (35). Ve hře je ještě béčko Kosořic (34), ale to také nemá o postup zájem. Dodejme, že Katusice jedou do Bezna, zatímco Branžež na Skalsko.