Dnešním světem hýbou sociální sítě, to se všeobecně ví. A hlavní světovou sportovní událostí těchto dní je bezesporu fotbalové mistrovství světa v Brazílii. A obé spolu samozřejmě souvisí.

Ruch na facebooku v úterý večer samozřejmě přinesl první zápas semifinále šampionátu, v němž německá mašina předvedla totální destrukci brazilského fotbalového náboženství. To samozřejmě neuniklo pozornosti ani Mladoboleslavanům, kteří na právě na sociální síti vyjadřovali svůj údiv, sympatie a břitké poznámky na adresu kanárků.

Vše začalo tradičně už před zápasem, kdy uživatelé sdělovali, komu ten večer budou patřit jejich sympatie. „Postoupí Brazílie," odhadoval ještě odpoledne Jiří Wimer. „Dneska fandíme Němčourům," měla jasno Nikola Knoblochová.

A pak to přišlo. Německo vedlo po půl hodině 5:0 a facebook nežil ničím jiným. „Ručník!" radil Brazilcům známý germanofil Jan Javůrek z Dlouhé Lhoty. „Už se koukám jenom na ty Homolkovi," hlásil o změně televizního kanálu dvojník Neymara Jan Kvapil z Bakova nad Jizerou.

Většina z fanoušků fotbalu ale výsledku nevěřila. Právě na problém s televizí to sváděl také Marek Ulík z Mladé Boleslavi: „Někdo mi hacknul televizi a na čtyřce hraje někdo playstation." „Že by bylo po zápase?" tušil Martin Janoušek, fotbalová legenda Kláštera. Obránce Řepova Pavel Čáslava jenom lakonicky poznamenal: „Radši o tom nemluvit."

Převažoval ale tradiční český smysl pro humor. „Vstupenka za padesát tisíc a můžou jít klucí vopálený domů," poznamenal Tomáš Cerman. „Deset, deset!" žádal si další branky Dominik Vítek, brankář dobrovického dorostu.

Poločas skončil 5:0. „Schalke 04, Brazílie 05…," nabídl malé srovnání Miloš Štrojsa. „Cejtím ve vzduchu kanára…" hledal paralelu s tenisem záložník Akumy Vladimír Kohnhäuser. „To dal Scolari all in?" srovnával pro změnu s pokerem fotbalový trenér Ivo Hain. „To smrdí občanskou válkou," zahrál na vážnější notu obránce Nemyslovic Martin Baborák. „Dneska budou v Brazílii hořet stadiony… ," přidal se Karel Pilz, obránce Pěčic.

„Sehr gut Brasil…," zněl vzkaz Dalibora Zehnala, útočníka týmu Ligy Boleslavského deníku Lamadu. „Brazilcům nechybí Neymar ale nohy," glosoval Jan Vodák z béčka Mnichovohradišťského SK.

„Jo tak pro to se jim říká Kanárci," přisadil si za stavu 6:0 Roman Krichebauer. „Tak ještě aby toho nebylo málo tak Klose překonal Ronalda, ale pro mě je stejně nejlepší R9," smutní velký fanoušek Brazílie z Krnska Jan Parastiuk.

Největší pecku večera ale má na svědomí útočník Čechie Čejetice Martin Brož, který našel paralelu s předchozím vysílání Vinnetoua na prvním kanále: „Obrana Brazílie je děravá jak ústa staré ženy…!"