Podzim 2017: Krmenčík dva – porážka 0:2, jaro 2017: Krmenčík dva – remíza 3:3. V loňských zápasech fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli s aktuálně nejlepším ligovým střelcem na plné čáře. V sobotu svedou s plzeňskou Viktorií další bitvu a (nejen) před reprezentačním útočníkem se znovu musejí mít na pozoru.

Poslední reprezentační pauza ligové sezony je minulostí. Boleslavští fotbalisté zahájí klíčový finiš na půdě nejtěžšího protivníka. Vedoucí Plzeň má o rovných třicet bodů víc. V sestavě hráče, který nastřílel už jedenáct gólů. To vše podpořené skvělou defenzivou, která inkasovala jen v sedmi z dvaceti zápasů a s výjimkou toho předposledního s Libercem nanejvýš jednou.

„Každé utkání je těžké, ale to v Plzni mimořádně. Domácí jsou první a hrají velmi dobře,“ uvědomuje si boleslavský obránce Antonín Křapka.

Zatímco Středočechům bude trestem pro Mebrahta nejgólovější hráč znovu chybět, plzeňský ostrostřelec Krmenčík hlásí, že dospal časový posun po návratu z turnaje v Číně a je připravený navázat na gólový zářez z utkání o bronz: „Boleslav se po nepovedeném začátku jara zvedla, začíná vyhrávat. Bojuje o záchranu, takže nás nečeká nic snadného, bude to těžký zápas. Ale hrajeme doma a fanoušci nás poženou. Vynasnažíme se uhrát co nejlepší výsledek a zvítězit.“

Předem bez šance ale Středočeši samozřejmě nejsou, jak potvrdili i předešlí hosté v Doosan aréně – Liberec s Jihlavou. Ta tvrz lídra dokonce senzačně vyloupila. „Musíme si dát do hlavy, že jedeme uspět a podat ten nejlepší výkon. Musí tam být hlavně obrovské nasazení a bojovnost,“ nabízí recept Křapka, který si před třemi lety právě v Plzni odbyl svou prvoligovou premiéru. Kdyby zápas dopadl jako tehdy – výhra 2:1, nikdo by se v Boleslavi nezlobil.