Okresní fotbalisté se po dlouhé zimní přestávce dočkali a o víkendu vyběhli k prvním mistrovským zápasům jarní části sezony.

OKRESNÍ PŘEBOR

Krnsko – Benátky B
0:1 (0:0)
V Krnsku pod viaduktem se hrálo utkání slabší úrovně a neslo všechny znaky prvního kola po zimní přestávce.
Přihrávky byly nepřesné z obou stran a z větší části končily na kopačkách protihráčů, či v zámezí. A tak hrstka nejvěrnějších domácích diváků viděla pouze slabý odvar kopané a jedinou branku, ještě ke všemu v domácí síti.
Krnsko mělo sice optickou převahu v poli, mělo i brankové příležitosti, ale muška byla nepřesná. O převaze domácích svědčí i výhra v kolonce rohů 9:3. Po hříchu to bylo pro domácí jediné vítězství. Na žluté karty vyhráli hosté 2:0 a na branky 1:0.
Ti zaznamenali první střelu na branku až ve 27. minutě, ale ani po prolomení střeleckého embarga si týmy se střelbou netykaly. Jediná branka tak padla čtyři minuty po změně stran po povedené hlavičce Šestáka, který se osamocen na hrotu bil s domácí obranou.
Naproti tomu defenziva hostů pracovala po celý zápas bezchybně a nejtěsnější vítězství udržela až do závěrečného hvizdu.
Branka: 49. Šesták. Rozhodčí: Janda. ŽK: 0:2. Diváci: 30. Hráč zápasu: Soumar – Šesták.
Krnsko: Novák – O. Brzák, D. Šotka, Soumar, Firický – Janata, Hofman (85. Prskavec), Vízek, P. Šotka – Karela, T. Brzák.
Benátky B: Jíra – Feri, Došlý, M. Šukal, Hejtmánek – Chupík, Langšádl, Jan Kraus (81. Čadil), P. Šukal – Jakub Kraus, Šesták (78. Bambula).

Řepov – Březno
1:0 (0:0)
V utkání slabé úrovně se hrálo od šestnáctky k šestnáctce bez vyložených šancí. Nakonec z remízového zápasu vytěžili maximum šťastnější domácí.
Branka: 75. Tůma. Rozhodčí: Bez. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Hráč utkání: Rys – Nastoupil.

Klášter – Zdětín
0:0
Domácí nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy, i tak byl k vidění průměrný a vyrovnaný zápas. Šance byly na obou stranách, všechny však zůstaly nevyužity,  a tak braly oba týmy po bodu.
Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 2:0. ČK: Nedoma (K). Diváci: 40. Hráč utkání: Nedvěd – Bůžek.

Akuma – Kněžmost
0:0
Ani v dalším utkání branka nepadla, navíc na rozdíl od Kláštera se nekonaly ani šance. Oba týmy tak utrpěly remízu.
Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 2:2. ČK: Vokál (K). Diváci: 100. Hráč utkání: Halbich – Škaloud.

K. Hlavno – Bezno
0:0
A také v Hlavně se síť ani jednou nevlnila. A to i přes to, že po vyrovnané první půli měli domácí po změně stran řadu vyložených příležitostí. Střelecká muška však zůstala i v jejich případě zazimovaná.
Rozhodčí: Votoček. ŽK: 0:4. Diváci: 100. Hráč utkání: T. Tudoši – Kyzivát.

Kr. Vrutice – Struhy 0:0
Dobrovice B – Čejetice 7:1

III. TŘÍDA A

Skalsko – MSK B
2:2 (0:1)
V bojovném zápase šli po dorážce do vedení hosté. Domácí otočili kormidlem zápasu na svou stranu, ale lídr skupiny dokázal pět minut před koncem vyrovnat.
Branky: Zachrdla, L. Flodrman – Vodák, J. Černý. Rozhodčí: Švarc. ŽK: 1:2. Diváci: 50.

Doubrava – Bakov B
0:0
V Doubravě si vzali inspiraci z přeboru a také hráli bez branek v utkání, které neslo všechny znaky začátku jarní části soutěže.
Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:0. Diváci: 80.

Nová Ves – SKP
0:1 (0:0)
Vyrovnaný zápas, v němž byli hosté o něco lepší a také vstřelili jediný gól zápasu. Více informací k utkání přineseme zítra.

Mukařov – Dl. Lhota B 2:1

III. TŘÍDA B

Kr. Vrutice B – Kochánky
0:2 (0:0)

Ve vyrovnaném zápase byli hosté fotbalovější. Naproti tomu domácí kazili spoustu přihrávek.
Branky: M. Husák 2. Rozhodčí: Bezucha. ŽK: 0:0. Diváci: 30.

Horky – Předměřice
6:1 (3:0)
V souboji prvního s druhým ukázaly Horky jasně, kdo je v B skupině třetí třídy vládcem. Rozhodnuto bylo de facto už v poločase, kdy domácí vedli 3:0.
Branky: V. Kohout 3, A. Kohout 2, Váňa – Mareš. Rozhodčí: Jirků. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Hráč utkání: V. Kohout – Skalický.

Strašnov – Nemyslovice
6:0 (1:0)
Jednoznačný zápas pro domácí borce. Hosté po obdržené brance odpadli a odvezli si debakl.
Branky: Rychtera 2, Mráček 2, Výda, Kameš. Rozhodčí: Roth. ŽK: 0:1. Diváci: 40.

Sporting – Jabkenice
1:3 (1:1)
Jabkenice zaskočili na umělé trávě Sporting. Ten ještě dokázal v prvním poločase odpovědět na vedoucí gól hostů, po změně stran však na druhý gól zareagovat nedokázal a sám ještě v závěru inkasoval.
Branky: Javůrek – Janák, Kos, P. Nastoupil. Rozhodčí: Kožej. ŽK: 5:1. Diváci: 30. Hráč utkání: Merbs – Janák.