Po několika extempore hráčů směrem k rozhodčím v minulém kole nebyl v mělnicko-boleslavské skupině fotbalové I. B třídy klid ani v tom uplynulém. Rušno, a to zdaleka nejen na samotném hřišti, bylo v utkání mezi Bakovem a mělnickým FC. Dva hráči ho nedohráli kvůli vyloučení, další pro zranění. Na hřiště byla dokonce povolána městská policie.

Rozbuškou nechutností, které na trávník rozhodně nepatří, byl v závěru poločasu skluz domácího kapitána Radka Frelicha v souboji o míč s Jiřím Tylem. Hostující hráč na něj doplatil zraněním, které si vyžádalo odvoz sanitkou do mladoboleslavské nemocnice. „Zlomenina kotníku se naštěstí nepotvrdila, jen natažené vazy. I tak pro něj podzim skončil," informoval později Deník Željko Filipovič, jeden z mělnických trenérů, podle kterého se jednalo o jasný faul na červenou, třebaže prý nešlo o úmysl.

Na případnou červenou by podle pozápasových slov svého trenéra nemohli nic říct ani domácí. „Byl to tvrdší zákrok. Náš hráč ztratil balon a chtěl to napravit. Oba tam šli zepředu a srazili se," vrátil se k nešťastnému momentu Jaroslav Maryška. Zprávu, že devatenáctiletý mladík nakonec vyvázl bez zlomeniny, přivítal s úlevou. „Stalo se. Takový je fotbal. Je mi toho kluka hrozně líto a přeji mu brzké uzdravení," vzkázal. Hosté pak podle Maryšky v do té doby normálním zápase výrok rozhodčího neunesli, což prý vyhrotil především jejich hrající kouč Zejda.

„Rozhodčí to měli vyřešit lépe a nemuselo už k ničemu dojít," namítal Filipovič. Narážel nejen na pouze žlutý trest pro Frelicha, ale podivoval se také nad tím, proč sudí po zranění raději nenechal opadnout emoce a neodpískal poločas. „I záchranná služba měla podezření na zlomeninu. Nebyl to příjemný pocit, že se máme vrátit s hráčem se zlomenou nohou. Nikdo se nemůže divit, že se ho spoluhráči zastávali."

Na hřišti tak uplynula od znovuzahájení hry pouze krátká chvíle a žlutě fauloval pro změnu hostující Dominik Malinský. K následné výměně názorů s protihráči použil také strčení do jednoho z nich a rozhodčího jej vyloučil. U jedné červené ale nezůstalo.

Už ve druhé části se mimo souboj o míč ocitli v jednu chvíli na zemi Lukáš Hammer s Václavem Zejdou. Rozhodčí už ale viděli a trestali pouze následné Hammerovo strčení soupeře. „Pan Zejda dal mimo dění hry loktem našemu hráči a ještě se teatrálně svalil," dodal trenér Bakova ke druhému vyloučení. Podle Filipoviče ovšem nešlo o nic dramatického, ale o souboj ve hře.

Vedle toho bylo hodně dusno při odchodu aktérů na přestávku. Podle Mělnických selhala pořadatelská služba, což prý vyvolalo další reakce. Domácí zase soupeřům, konkrétně bývalému prvoligovému sudímu Zejdovi, zazlívají vyhrožování na všechny strany, hození plastové láhve na hlavního pořadatele a prokopnuté dveře kabiny. Zřejmě i proto pořadatelé raději přivolali na místo městskou policii, která i podle zprávy rozhodčího v zápise pomáhala ve druhém poločase uklidňovat situaci.

Pokud by při tom všem přece jen ještě někoho zajímal výsledek, domácí i přes horší vstup do utkání vyhráli 3:1…