Letní příprava napověděla, že trenér Pavel Hapal má k dispozici dvě jedenáctky, to znamená na každý post v sestavě dva kvalitativně rovnocenné hráče. „Opravdu všech dvacet hráčů a tři gólmani jsou velice vyrovnaní,“ potvrdil Pavel Hapal, který takový stav hráčského kádru považuje za nezbytný k naplnění sportovních cílů FK Mladá Boleslav.

„Všechny řady máme vyvážené a především pro ofenzívu máme dost kvalitních hráčů,“ tvrdí Pavel Hapal s vědomím, že mužstvo musí ještě usilovně pracovat na zlepšení defenzívy. O tom, jak vysoké mínění má Hapal o týmu, s nímž v současnosti pracuje, svědčí jeho upřímné vyznání: „Kdybych byl o pár let mladší, tak bych si to s nimi rád zkusil.“

Karel Stanner, který v současné době působí v roli Hapalova asistenta, je přesvědčený, že změny hráčského kádru vedly k jeho zkvalitnění. „Kam se ta kvalita dostala, uvidíme až v ligové soutěži,“ brzdí bezbřehý optimismus.

Členy současného prvoligového kádru jsou Jan Šeda, Radim Nečas a Michal Sedláček, což jsou hráči, kteří ještě nedávno kopali především ČFL za FK Mladá Boleslav B, byť Nečas v letošním jaru sbíral zkušenosti v druholigové Dukle Praha.
„Těší mě to, že se prosadili, a kdyby se na jaře nezranil Fabián, tak by jistě i on byl v prvoligovém kádru,“ prohlásil Karel Stanner.