„Chyběla mi od našich hráčů bojovnost. Přistoupili jsme k tomu tak, jak jsme k tomu přistoupili. Asi jsme si mysleli, že se Bohemka porazí sama,“ neskrýval zklamání po zápase domácí kouč Dušan Uhrin. Kdo čekal v utkání dvou sousedů ze středu tabulky fotbalovou podívanou, musel být zklamán. V prvním poločase ani jeden z týmů totiž neohrozil branku svého soupeře. „První poločas se hrálo průměrné utkání, pro diváka asi nic moc – žádné šance, málo střel, samé souboje. Po čtvrt hodině jsme srovnali hru. Utkání jsme měli pod kontrolou tím, že nám soupeř nehrozil, ale my jsme také nebyli nebezpeční,“ řekl k prvnímu dějství kouč hostů Martin Hašek.

Po změně stran začalo v Boleslavi nejen pršet, ale také přišly góly. Střídající Reiter si u lajny pohrál s Fleišmanem i Chalušem, naservíroval míč do vápna Vaníčkovi a ten neměl s otevřením skóre výraznější problémy. „Ve druhém poločase jsme nepochopitelně otevřeli střed hřiště a mysleli jsme si, že se nemůže nic stát,“ zlobil se kouč Uhrin. Také Boleslav ale srovnala ze své první střely na branku. Ve vápně byl faulován Rada a Lukáš Magera, který opět nastoupil na pozici stopera, pálil z penaltového puntíku neomylně.

Oba vedoucí celky si pokazily rozlučku

Bohužel pro Boleslav skončila gólem i třetí střela na bránu. Ex-boleslavský záložník Jakub Nečas si drze hodil míč mezi boleslavskými středními obránci a tváří v tvář Vejmolovi prostřelil domácího brankáře přesnou střelou mezi nohama. „Věděli jsme, že Boleslav má vysoké a ne tak rychlé stopery, takže hrát středem po zemi byl náš záměr,“ komentoval hostující, nakonec úspěšnou taktiku, Nečas, pro nějž šlo o první branku v sezoně.

Boleslav se pak snažila tlačit do útoku, ale na zodpovědně bránící obranu Klokanů ne a ne vyzrát. „Pak už jsme hráli hekticky, přesto mohl Mingazov vyrovnat,“ narážel kouč Uhrin na největší šanci domácích, kteří už žádnou další přímou střelu na branku gólmana Fryštáka nevyslali. „Dneska jsme si zasloužili maximálně bod. Ale nakonec nemáme ani ten,“ zhodnotil bodové rozdělení – Boleslav nula, Bohemians tři – boleslavský Lukáš Magera, který strávil závěr zápasu na svém obvyklém postu v útoku.

FK Mladá Boleslav – Bohemians 1905 1:2 (0:0)
Branky: 56. Magera – 48. Vaníček, 63. Nečas. Rozhodčí: Orel. ŽK: 4:4. ČK: 90. Chaluš (MB). Diváci: 3020.
Boleslav: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Magera, Fleišman – Hubínek, J. Rada (66. Stronati) – Mingazov, Matějovský, Fabián (76. Takács) – Chramosta (59. Přikryl).
Bohemians: Fryšták – M. Dostál, Krch, Šmíd, Kocič – Jindřišek, M. Hašek – Vaníček (80. Bartek), Mašek (77. Tetteh), Luts (46. Reiter) – Nečas.

I. A třída: Čelákovice - Kosmonosy.