Ani celek ze Zlínska neprožívá zrovna vydařenou sezonu, Slovácko je v tabulce až čtrnácté a sestupovou pozici neokupuje jen díky mírně lepšímu skóre. Svěřenci trenéra Michala Korduly triumfovali z dvaceti zápasů jen čtyřikrát. Na jaře ovšem zatím překvapují, ze čtyř zápasů tým vytěžil sedm bodů a v posledním souboji si vyšlápl na Bohemians 1905 (1:0). Letos už obral i pražskou Spartu (1:1).

Boleslav se v novém roce nemůže pochlubit podobnými statistikami. Nulová hra v ofenzivě vyústila k výměně hlavního kouče, kterým se stal od klání s pražskou Slavií Jozef Weber. V premiéře neuspěl, ale nyní má dvě výhry v řadě. Co by za to předchozí kormidelník Dušan Uhrin dal.

„Věřím, že výraznou a zaslouženou výhrou v Brně i postupem do semifinále českého poháru se hráčům vrátila víra ve vlastní schopnosti a s ní hlavně i odhodlání podobné výkony zopakovat,“ říká před jednadvacátým kolem právě trenér Jozef Weber.

Jeho výběr se však bude muset obejít bez Marka Matějovského, který léčí zranění z pohárového střetnutí. Tým se nebude moct opřít ani o služby Šušnjara a Golgola, oba hráči si odpykají tresty za karty.
Navíc musí na rozdíl od soupeře setřepat únavu z prodlužovaného semifinále poháru, jehož drtivou část ve středu odehrál v deseti.

„Hráčům jsem řekl, že nechci slyšet řeči o nějakém vyčerpání v kabině, ani před novináři. Jsou trénovaní, v příštích osmačtyřiceti hodinách musí umět zregenerovat a na sobotní zápas se připravit,“ velel těsně po postupu kouč Weber.

„Když budeme hrát jako jeden tým, budeme vyhrávat i další zápasy,“ má jasno boleslavský brankář Martin Polaček, kterého pro TV Bolka podobně doplňuje i spoluhráč Tomáš Přikryl: „V utkáních s Brnem a Ostravou se ukázala naše síla. Projevila se dobrá produktivita i mentalita, takhle bychom se chtěli prezentovat i dál, tyto výhry by nás měly posunout zase o krok nahoru.“

Mladá Boleslav má proti Slovácku příznivou bilanci. Z dosavadních třiadvaceti vzájemných prvoligových duelů jich třináct vyhrála. Také celkové skóre 36:19 vyznívá příznivě pro fotbalisty od Jizery, v letech 2013 až 2015 Středočeši triumfovali nad svým nejbližším protivníkem i v pohárech.

Kdo si bitvu podmaní tentokrát a kdo naváže na poslední skalpy? Jasno bude v sobotu odpoledne. Utkání na boleslavském stadionu startuje v 15.00.