Fotbalisté Bělé pod Bezdězem stále doufají, že jejich obnovené působení v I. A třídě se nezmění jen v roční epizodu. Povzbudila je první jarní výhra 2:0 nad Červenými Pečkami. „Získali jsme jen dvě remízy, ale hráli jsme teprve podruhé doma, dva zápasy byly odložené. Mrzí hlavně domácí ztráta dvou bodů s Bakovem", vzpomněl si na divoký výsledek 5:5 bělský trenér Martin Toman. „Proti Pečkám vyšlo přeskupení sestavy a vysunutí stopera Tůmy na hrot útoku, kde hned skóroval. Bohužel musel záhy střídat kvůli výronu kotníku. Celkově jsme odehráli kvalitní poločas, po přestávce už to bylo od nás zakřiknuté. Útok ani záloha neudržely míč, naštěstí dobře zahrála obrana, soupeře jsme pouštěli jen ke střelám z dálky, žádnou větší šanci neměl a při jediné těžší střele nás podržel brankář Valeš", hodnotil Martin Toman.

Podobný osud mají v I. B třídě Pěčice, které se vítězstvím 2:0 nad Vysokou, rovněž prvním v letošním kalendářním roce, přiblížily záchraně. Hrdinou dne byl Vojtěch Valenta, dorostenec získaný na střídavý start z Kosmonos. „Sužuje nás obrovská marodka, hraje každý, kdo má nohy a ruce. Nedá se už kam sáhnout, tak saháme i tam, kde to nikdo nečeká", glosoval Jiří Kříž, letos už třetí kouč na lavičce Pěčic.

Domácí hostům i v oslabeném složení nedovolili vůbec nic. „Pilz byl výborně připravený na jejich nebezpečného útočníka Trutnovského, dohrál ho čistě, vyhrával hlavičkové souboje", vyzdvihl výkon pěčického stopera zkušený trenér, který se na lavičku vrátil po prodělaném zánětu průdušek.
„Po žalostném výkonu s Rožďalovicemi a výprasku s béčkem Dobrovice kluci hráli úplně na jiné úrovni, byla znát touha po vítězství. Je ovšem pravda, že nám napomohl i špatný výkon Vysoké. V krajském fotbale jsem se řadu let nepohyboval, ale někteří současní hráči by tenkrát určitě na B třídu neměli", domnívá se Jiří Kříž.

„Zachránit soutěž není lehké. Vzal jsem to v Pěčicích, protože k nim mám srdeční vztah, můj syn bydlí tady hned vedle hřiště", usmál se Jiří Kříž. „Budeme silnější, až se uzdraví opory jako Charvát, Kandráč nebo Mulač, pohybliví a kvalitní fotbalisté", doufá trenér Pěčic.

KAREL JEDLIČKA