Jenže jako první z dlouhé řady týmů dopřáli tři body Benešovu. Prvním pololetním vysvědčením trenéra Vladimíra Sedláčka je tak sedmá příčka s osmadvaceti body. „I když na cíle moc nejsem, ten náš – být ve středu tabulky – jsme splnili,“ říká.

Nečekali jste po slibně rozjetém podzimu přece jen o něco víc?

Začátek jsme měli lepší, ale měli jsme soupeře z druhé poloviny tabulky. V závěru, když pominu Benešov, šlo o soupeře z popředí. Aniž bych se chtěl i při velké vyrovnanosti soutěže někoho dotknout, jejich kvalita byla lepší.

Předpokládám, že nejvíce citelnou musela být porážka v Benešově, který v předchozích jedenácti kolech spíše jen paběrkoval…

Nemám tyhle zápasy rád. I když někdo šestkrát za sebou prohraje, tak série někdy musí skončit. Nás to potkalo. Nehráli jsme dobře, navíc byl těžký terén, ale to nemůže být na konci podzimu výmluva. O našem špatném výkonu svědčí, že jsme si nevytvořili pořádnou brankovou příležitost. Soupeř nás rychle potrestal.

V porovnání s loňským podzimem jste o pět příček výš. To vás musí těšit?

I vedení klubu bere podzimní část velmi kladně. Mužstvo bylo už za předešlého trenéra dobře poskládané. Doplnili jsme to třemi čtyřmi hráči. Kvalita tam je. Většinu kluků jsem trénoval v mládeži v Mladé Boleslavi. Také další mají dobré základy a jsou perspektivní. Spíš je to o tom, že mi někdy připadají trošičku uspokojení, protože v Dobrovici mají slušné podmínky, a chyběla větší bojovnost.

Mluvíte o mladých hráčích, vyzdvihl byste i nějakou konkrétní osobnost z vašeho týmu?

Osobností, ikonou, srdcařem a patriotem je náš kapitán David Miškovský. V létě už chtěl končit. Oslovil jsem ho a chtěl na něm tým hodně postavit. Je to férový kluk a vynikající do kabiny. Před třinácti lety, když on v Dobrovici začínal a já končil, jsem s ním ještě hrál. Kluci za ním jdou. Do osy zkušených hráčů patří také brankář Bartoš, který je tam dlouho, Marek Volf, Pavel Tvaroha. Až na Davida, kterému je třiatřicet, jsou všichni v produktivním věku. To je dobré nastavení i do budoucna.

V létě klub vyměnil manažera i trenéra, přišli noví hráči. V tomto směru se dá asi očekávat poklidná zima, že?

Určitě. S vedením je velmi dobrá spolupráce. Nejvíc přicházím do styku s Petrem Lukášem (sportovní manažer), který v létě skončil bohatou hráčskou kariéru. Velmi dobrý člověk a kamarád. Kluci ho berou, protože s ním hráli, někteří se od něj učili. Třeba Míra Routek, který u nás hostuje za Slavie, šel díky tomu výkonnostně nahoru, jako mladý hraje stabilně stopera a je jedním z klíčových hráčů. Nechceme ani dělat v kádru velké změny. Jsem zastáncem konsolidace, takže dojde na posun maximálně dvou hráčů, aby změn nebylo tolik jako v minulosti.

Kdo konkrétně skončí?

Davidovi Skuhravému a Pepovi Eliášovi končí hostování a ani z jedné strany není zájem o jeho prodloužení.

Na závěr k celé soutěži – co říkáte tomu, jak se na čele utrhla Chrudim?

Chrudim v soutěži dlouhodobě prokazuje kvality. Mají na to zázemím i kvalitou dobře poskládaného kádru. Vidím je za hlavního favorita, byť ani Vltavín a Domažlice neřekly poslední slovo a promluvit do toho klidně mohou i Zápy. Je to celkem vyrovnané.

A poslední místo Nymburka?

Nymburk je nováček. My jsme to u nich taky neměli úplně jednoduché, i když jsme vyhráli 3:1. Myslím, že všechna mužstva zespoda se budou snažit se svým postavením něco udělat, i když ztráta Nymburka je větší. Ani my ještě nejsme v úplném klidu.

Ten si určitě budete chtít dopřát co nejrychleji po startu jarní části, že?

Kromě Převýšova, který už se z nejhoršího vyhrabal, máme všechna mužstva zespoda v domácím prostředí. Bude pro nás důležité, abychom se co nejdříve dostali do klidu a lidi pak bavili fotbalem. Samozřejmě se nebudeme bránit tomu být výš, než jsme. Soutěž je těžká a náročná, ale s tím počítáme.