„V týdnu jsme pracovali na zefektivnění ofenzivní činnosti a bodovou ztrátu chceme nahradit hned v nejbližším ligovém utkání v Teplicích," vyhlásil mladoboleslavský trenér Leoš Kalvoda útok na druhou venkovní výhru v ročníku.

Kvalitní útočná fáze se Středočechům rozhodně bude hodit. Vždyť Tepličtí v novém ligovém ročníku jako poslední dosud neinkasovali. Za sebou přitom mají už i zápas se Spartou. Sami skórovali pouze jednou, hned v úvodním kole na Dukle. V tabulce ztrácejí na Boleslav z šesté příčky pouhý bod.

„Do Teplic přišel nový trenér, který si už v Sokolově zakládal na organizované hře a moc gólů tam nedostával. Teď to přenesl do Teplic. To, že ještě nedostali gól, o něčem svědčí. Ale já věřím, že jim nějaký gól dáme a uhrajeme nějaký dobrý výsledek," přeje si útočník Stanislav Klobása.

Proti nováčkovi se dostal poprvé v sezoně na hřiště, když na závěrečných dvacet minut nahradil Vukadinoviče. Na bleskový obrat Slezanů už ale se svými spoluhráči zareagovat nedokázal. „Novému trenérovi jsme v prvním zápase moc nepomohli. Chtěli bychom to napravit. Doufám, že domácí porážku odčiníme v Teplicích," slibuje si dvaadvacetiletý forvard od duelu na stadionu, kde s týmem před třinácti týdny vybojoval sladký triumf ve finále domácího poháru. Bude důvod k radosti také v pátek večer?

Teplická parta se na bitvu těší. „Je to tak, Boleslav bude útočit, má na to hráče. Máme se od čeho odrazit. Chceme ukázat další poctivý výkon, kdyby vedl ke třem bodům, bylo by to super. Zatím góly moc nedáváme, nepadá nám to tam, i když nějaké šance máme. Snad to s Boleslaví přijde," uvedl agilní teplický bek Tomáš Vondrášek.

„Zatím máme super body, na Dukle jsme vyhráli, dvě remízy bereme, a když teď vyhrajeme, budeme šťastní. Doufám, že protrhneme střeleckou smůlu a konečně nějaký gól dáme. Chceme pobavit diváky, hlavně vyhrát, nejlépe třeba 3:2. Celý tým dobře brání, maká, soupeřům se těžko do šancí dostává, střel není moc. Pohodička. Máme i štěstí," řekl Tomáš Grigar, brankářská jednička FK Teplice.