Víkendový zápas fotbalové III. třídy mezi domácím SKP Mladá Boleslav a Jivinou skončil remízou 2:2. Domácí ale mohli vyhrát. Kdyby domácí záložník Štěpán Tomš proměnil nařízený pokutový kop. Navíc za stavu 1:2 v neprospěch domácích.

Neproměnil. A dokonce úmyslně! Ptáte se proč? Odpověď vám dá samotný exekutor: „Ta penalta totiž byla nesprávně nařízená. I sám domněle faulovaný Pavel Žahourek mi potvrdil, že o faul nešlo. Rozhodčí to ale odpískal," začíná své vyprávění hrdina nedělního zápasu.

Sám se tak však necítí. „Nerozmazávejte to," nechtěl nejdřív s redaktory Deníku o svém rytířském činu vůbec mluvit. Pak se přeci jenom rozpovídal. „Měl jsem hned jasno, že chci jít kopat, a míč zakopnout mimo. Byla by to nespravedlnost, a když jsem si představil, že bychom gól z takové penalty dostali my…," přemýšlí nahlas Tomš, odchovanec klubu od koupaliště.

Od přítomných diváků a soupeře se dočkal velkého uznání. Co ale na to jeho spoluhráči? „Před penaltou jsem se jich neptal, prostě jsem šel. Samozřejmě někteří byli nespokojení, ale nikdo mi to nevyčítal," pokračuje Štěpán Tomš. A dodává: „Navíc ta penalta zápas nerozhodovala. My jsme měli dost šancí zápas rozhodnout ze hry, i hosté trefili dvě tyče."

„Byl to skvělý projev fair-play. My diváci jsme hned na místě pořádně zatleskali," přidává se bývalý starosta Mladé Boleslavi Jaroslav Polívka, který na zápas jakožto tradiční návštěvník boleslavských fotbalových mačů na svém kole ke koupališti dorazil. Tomš je navíc jeho bývalým žákem z gymnázia.

„My si ty body vezmeme zpátky hned o víkendu, kdy vyloupíme Astonku," uzavřel povídání před sobotním městským derby proti Sportingu bojovně naladěný Tomš.