Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku Tip liga odstartuje o víkendu 23. a 24. března 2013. Fotbaloví sázkaři mohou tradičně soutěžit o pěkné ceny v čele s tabletem a dary Pivovaru Rohozec. Stejně jako na podzim budeme hlasovat pomocí papírových kuponů i po internetu.

Soutěžní kupon pro dané kolo hry najdete vždy v tištěném vydání Boleslavského deníku.

Základní pravidla

V čem je podstata hry?
Jde o to, aby soutěžící správně natipoval co největší možný počet z deseti vybraných fotbalových utkání, které se objeví na tiketu pro dané kolo. Tipovat se může pouze: 1 – výhra domácích, 0 – remíza, nebo 2 – výhra hostů . Tikety s dvojtipy budou brány jako chybné a nebudou započítány.

Kdo se může Tip ligy zúčastnit?
Každý fanoušek fotbalu, který dovršil plnoletosti, tedy 18 let. Pokud některou z cen vyhraje soutěžící mladší, nebude mu cena předána. Hrát můžete pouze na své pravé jméno, přezdívky nebudou zaevidovány, falešná jména zjistíme a i v průběhu hry z průběžného pořadí vymažeme. Tip ligy se nesmějí zúčastnit zaměstnanci VLP, ani jejich rodinní příslušníci.

Jak se do hry zapojit?
Vždy od pondělí do pátku (kromě svátků) vyjde v Boleslavském deníku kupon, který vystřihnete, vyplníte na něm potřebné údaje a do pátku jej doručíte do redakce Boleslavského deníku v Železné ulici. Buď kupón vhodíte do schránky, nebo pošlete na adresu Boleslavského deníku, Železná 107, Mladá Boleslav 293 01 nebo doneste přímo do redakce. Kupon musí být v redakci do pátku do 17 hodiny.
Samozřejmě se můžete zúčastnit soutěže i v ostatních redakcích středočeských Deníků.
Každému tipujícímu bude přiděleno startovní číslo, které nalezne ve středečním vydání Deníku, kdy budou vycházet průběžné výsledky. Toto číslo potom bude používat po celou dobu trvání soutěže. Číslo je nutné uvádět na tiket, bez něj, nebo v případě chybně uvedeného čísla je kupon neplatný!
Od druhého kola bude možno tipy zasílat také pomocí webového formuláře na www.tipliga.cz

Hodnocení:
Za každý správně natipovaný zápas získá tipující dva body, za špatně natipované utkání o jeden bod přijde, pokud zapomene vyplnit zápas má mínus dva body. Za celý tiket tak můžete nahrát až dvacet bodů i minus deset, když neuhodnete ani jeden zápas. Pokud se některý z vybraných zápasů neodehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem nebo po něm, získávají za něj všichni tipující nula bodů.

Co bude rozhodovat při rovnosti bodů v kolech?
Jako první rozhodující faktor budeme brát takzvanou Supertrefu, v níž budete tipovat celkový součet všech branek, které padnou v deseti vybraných utkáních pro každé kolo. Pokud budou mít dva nebo více tipujících shodný počet bodů a ani jeden netrefí Supertrefu, rozhodne bližší tip skutečnému počtu vstřelených branek (tzn. pokud Supertrefa bude např. 20, první čtenář tipne 19 a druhý 22, získá cenu první tipující, protože byl blíže). Pokud by se daní tipující přiblížili Supertrefě stejným rozdílem, přistoupíme na pravidlo první chyby. To znamená, že u tiketů těchto tipujících půjdeme chronologicky odshora dolů a tiket, který bude mít první chybu, vypadává ze šance na cenu v daném kole. Pokud se budou tikety shodovat i v chybně tipovaných zápasech, určí pořadí v kole nižší přidělené startovní číslo.

Co bude rozhodovat o prvních místech při rovnosti bodů v dlouhodobé soutěži?
Během soutěže to v celkovém pořadí bude vyšší počet bodů získaných v posledním kole. Pokud se sejde více tipujících se stejným počtem bodů v konečném pořadí, bude rozhodovat lepší výsledek ve 13. kole, případně sestupně až do rozhodnutí.

Jak dlouho soutěž potrvá?
Celá soutěž bude mít celkem třináct kol. Tipuje se od března do června, tedy v celém průběhu jarní okresní fotbalové sezony. Předání cen nejlepším tipujícím se uskuteční do čtrnácti dnů od ukončení posledního kola Tip ligy a nejlepší tipéři budou kontaktováni redakcí telefonicky. V případě vítězů jednotlivých kol, bude výzva k vyzvednutí ceny ve středečním vydání společně s tabulkou soutěže.

Redaktoři hrají taky!
Stejně jako v minulých ročnících s vámi mimo soutěž poměří síly redaktoři Boleslavského deníku a další fotbaloví experti. I letos se budete moci poměřit třeba se sporťákem Deníku Jardou Bílkem, jeho šéfkou Šárkou Charouskovou, nebo svazovým delegátem Petrem Fenclem. Jejich tipy budeme zveřejňovat vždy ve středečním vydání tištěného Deníku.

Přejeme všem soutěžícím hodně štěstí a zábavy!