FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2

Na souběh událostí zápasu 23. kola Gambrinus ligy mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví fanoušci žlutomodrého klubu jen tak nezapomenou. Tepličtí měli jedinečnou možnost rozšířit skupinu týmů bojujících o evropské poháry, po nešťastné porážce 1:2 už ale ví, že cesta do Evropy vede s pravděpodobností rovnající se každodenního východu slunce jen přes domácí Ondrášovka Cup. Plíškovi hoši při tom byli po většinu utkání lepším celkem, popravila je ale neschopnost v koncovce a také 89. minuta, ve které inkasovali rozhodující branku.

Teplice vstoupily do utkání s nevídanou dravostí. Diváci žasli, „skláři“ předváděli úžasný fotbal, na který byla radost pohledět. Před brankářem Šedou si vytvářeli celou řadu šancí, statičtí hráči hostí vůbec nestíhali. Dvě tutovky zahodil Mahmutovič, síť nerozvlnili ani Verbíř nebo Mareš. Ve 20. minutě se Stínadla přeci jen radovala. Mahmutovič připravil šanci pro Vachouška, Šedovi jeho střela vypadala a ve správný čas na správném místě se pohybující Mahmutovič ji patičkou dopravil za brankovou čáru – 1:0! Skvělá dvacetiminutovka Teplických tak byla po zásluze zakončena gólem. Poté ale domácí celek přestal být tolik aktivní a do té doby bezzubí fotbalisté z města automobilů se z ničeho nic dostali do stoprocentní šance. Po střela Kúdely pomohla Slavíkovi tyč. To se psala 32. minuta. Vzápětí Mendy přihrál z pravé strany pokutového území na malé vápno Chramostovi, který drzou patičkou vyrovnal – 1:1. Žlutomodří byli v šoku a do konce poločasu to před jejich brankou ještě několikrát nebezpečně hořelo.

Do druhé půle vstoupli ale Severočeši opět aktivně. V 52. minutě se mohl opět zapsat do listiny střelců Mahmutovič. Po Marešově příhře překonal Šedu, levá tyč jeho branky ale byla proti. Šancí bylo méně než v prvním poločasu, přesto se před oběma brankáři čas od času zablýskalo. Nejblíže gólu byli v 70. minutě Mahmutovič s Vachouškem. Na Verbířův střílený centr ale ani jeden z nich ve skluzu nedosáhl. V samém závěru zápasů Slavík s Vidličkou zaváhali při rozehrávce, z čehož vznikl zmatek v obraně Teplic, který zužitkoval přesným „angličanem“ Fabián. Slavík na dobře mířenou střelu neměl nárok – 1:2. Závěrečný pokus o tlak v podání žlutomodrých byl už pouhopouhou křečí.

Branky: 20. Mahmutovič – 33. Chramosta, 88. Fabián.

Rozhodčí: Franěk – Peřina, Vysloužil. ŽK: Mahmutovič – Mach. Diváci: 3615.

Teplice: Slavík – Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa – Verbíř (74. Kalivoda), Ljevakovič, Čajič (90.+1 Došek), Mareš (88. Jungr) – Vachoušek – Mahmutovič. Trenér: Plíšek.