FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Hattrick Stanislava Tecla a tragický výkon rozhodčího Jaroslava Bílka a jeho asistentů rozhodli utkání nejvyšší české fotbalové soutěže mezi Mladou Boleslaví a Plzní.

Neblahá očekávání domácích fanoušků o podivném výkonu rozhodčího se bohužel naplnila. Celý zápas totiž provázela nepřesná rozhodnutí v neprospěch domácího celku.

Na to se ale nechtěl po zápase asistent trenéra Boris Kočí vymlouvat: „Rozhodlo, že Plzeň svou první šanci proměnila, my bohužel několik dobrých nedali. Ještě s námi trochu ale jsou emoce. K rozhodčím se vyjadřovat nechci, to ať si každý udělá obrázek sám, každý to musel v televizi vidět."
První branku dal už v úvodu utkání Stanislav Tecl. Podle záběrů televizní kamery mohlo jít o sporný ofsajd. Nejkřiklavější moment ale přišel vzápětí na druhé straně. Po brejku centroval míč do vápna Lalkovič a nabíhajícího Bartla srazil jednoznačně ve vápně Řezník. Sudí Bílek ale penaltu nepískal.
Ve druhém poločase už ale odvahu našel. To když Jan Bořil poslal k zemi Pilaře. Ondřej Vaněk s ní ale naložil prachbídně, neboť netrefil zařízení. Už předtím se ale odehrál sporný moment číslo tři. To když na branku uhánějícího Lalkoviče zastavil praporek asistenta rozhodčího. I v tomto případě chybně!

Boleslav pak musela ve snaze o vyrovnání otevřít hru a to byla voda na plzeňský mlýn. Do otevřené obrany se totiž dvakrát vřítil Stanislav Tecl a ani jednou se nemýlil.

*shoda jmen autora článku a hlavního rozhodčího je čistě náhodná.