O přestupu do fotbalové Sparty brankář Miroslav Miller už v minulosti jednal, ale dočkal se až teď, téměř po deseti letech. Na Letnou přišel na půlroční hostování z Mladé Boleslavi jako náhrada za zraněného Davida Bičíka a dnes na Strahově odchytal první přípravný zápas proti Jihlavě.

„David se bohužel zranil, Sparta mě oslovila a já s díky přijal," řekl novinářům čtyřiatřicetiletý Miller. „Jsem rád, že to vyšlo, nečekal jsem, že na sklonku kariéry by mě mohlo potkat takové štěstí," dodal gólman, který do celku úřadujícího mistra přišel po čtrnácti letech v Mladé Boleslavi.

Miller v nejvyšší soutěži za jiný klub nikdy nechytal a celkem za Boleslav nastoupil k 211 zápasům. Naposledy však v nejvyšší soutěži hrál v listopadu 2013. „Proto jsem nečekal, že by mě mohlo na sklonku kariéry potkat takové štěstí. Když jsem chytal dobře, tak nabídka bohužel nepřišla, a až teď se ozvala Sparta," přidal Miller.

Působení na Letné měl přitom už jednou na dosah. „V minulosti se o tom jednalo, zájem byl velký. Ale co si pamatuji, tak to bylo spojené s odchodem Jardy Blažka, který ale nakonec zůstal, takže to padlo i se mnou," uvedl Miller, který by měl na Letné působit v roli dvojky Marka Štěcha.

„Přišel jsem spíš na výpomoc, ale nikdy neříkej nikdy. Chtěl bych chytat a poperu se o to," přidal Miller, který prý o rozdělení rolí v týmu ještě s koučem Vítězslavem Lavičkou nemluvil. „Zatím jsme se bavili o obecných věcech, víc času budeme mít na soustředění v Turecku."

Ať už bude jeho role ve Spartě jakákoli, Millera čeká s letenským celkem boj o titul. „Kdyby se to povedlo, byl by to největší úspěch v kariéře, takže budu hodně fandit," řekl brankář, který si už vyzkoušel Ligu mistrů v plážovém fotbale a na Letné by se mohl dočkat i její slavnější obdoby. „To už je nadstavba. Já bych se nejdřív soustředil na půlrok, abychom ho zvládli, a pak se uvidí," usmál se.