Odevzdané postavy, ploužící se po trávníku a smířené se sestupem.

Soubor fotbalistů Kosmonos na derby v Bělé opravdu nepřipomínal mužstvo, které se rve o záchranu krajské soutěže. I proto utrpěl debakl 6:0, aniž by toto hodnocení snižovalo výborný výkon domácích ve druhém poločase, kdy nastříleli pět gólů.

V hodnocení dostal přednost kouč poražených Karel Tichý. „Zlomil nás gól do šatny, ale hrůzostrašné to bylo od začátku. Nejsme si schopni nahrát balon. Po naší standardce hned z šatny jsme dostali druhý a to je obraz celého našeho roku", povzdechl si Tichý.

„Hráči se s tím neumějí poprat. O sestupu se rozhodlo už dávno, za 16 kol jsme udělali 5 bodů a spoléhat na zázrak by bylo naivní", dodal trenér téměř jistě sestupujících Kosmonos, které tři kola před koncem ztrácejí na dvanácté Záryby šest bodů.

Bělá naopak potvrdila, že je nejlépe střílejícím mužstvem I. B třídy, a stále je ve hře o postup, na první příčku má pětibodové manko.
„Teď hrajeme dvakrát venku s prvním a druhým – Rejšicemi a Pěčicemi. Určitě jsme jim posledními výkony hodili rukavici. Na postup nemyslíme, ale do třetího místa skončit můžeme", spekuloval trenér hráčů z pod Bezdězu Martin Toman.

„Dali jsme jeden hezčí gól než druhý a cením si konečně po dlouhé době i nuly vzadu", zářil bělský kormidelník spokojeností.
„Určitě nám ale pomohl i výkon soupeře, ten mi sice nepřísluší hodnotit, ale od celku bojujícího o záchranu bych čekal jiné nasazení, že budou zkrátka jezdit po zadku. Kosmonosy ale působily dost odevzdaně", konstatoval Martin Toman.

KAREL JEDLIČKA