První poločas skončil nerozhodně. Plzeňští promarnili svoji první šanci již ve 4. minutě, kdy boleslavský gólman Lichtenberg soupeřovo zakončení vyrazil na roh a tomu se boleslavská defenzíva ubránila.

V 8. minutě pro změnu získala první roh Boleslav a po jeho rozehrání Michalem Maškem se Angelozzi hlavou trefil k levé tyči – 1:0.

Překvapivým vedením z boleslavských hráčů spadla zjevná nervozita, do soubojů chodili se zdravým důrazem a nezbytným sebevědomím. Přesto měli Plzeňští více ze hry a častěji atakovali boleslavskou branku. A tak zákonitě skóre srovnali.

V 19. minutě, kdy bilance rohových kopů dosáhla poměru 2:2, plzeňská kombinační akce z pravé strany skončila Kolerusovou střelou z deseti metrů mimo Lichtenbergův dosah – 1:1.

Druhý poločas byl herně vyrovnaný, neboť Boleslavští cítili šanci, že by mohli favorizovaného soupeře přemoct. V 50. minutě sprintoval Lukáš Mašek za povedeným pasem, ale plzeňský brankář Edelman opustil včas šestnáctku a byl u míče dříve. V 55. minutě boleslavský roh rozehraný Michalem Maškem plzeňská obrana odvrátila a po opakovaném centru Michala Maška se na hranici brankoviště srazili hlavami Lukáš Mašek a Fišer, oba však po ošetření pokračovali ve hře.

V 79. minutě pátý boleslavský roh ze Snížkovy kopačky napáchal na malém vápně před plzeňskou brankou zmatky, v nichž se nejlépe zorientoval Lazarchuk a doklepl míč do sítě – 2:1.

Boleslav U19 – Plzeň U19 2:1

Branky: 8. Angelozzi, 79. Lazarchuk – 19. Kolerus. Rozhodčí: Leška. ŽK: 3:1.
Boleslav U19: Lichtenberg - Vostřel (46. Velička), Lazarchuk, Coňk, Novotný - Rulc - Stránský (73. Pažout), Michal Mašek, Lukáš Mašek, Snížek - Angelozzi (88. Havlina).

JAN FIDLER