Pro fotbalové fanoušky z Mladoboleslavska se ale to nejzajímavější odehraje v sobotu. To fotbalisté Dobrovice vyzvou druholigový FK Varnsdorf. Tedy celek, který si v loňské sezoně druhé ligy vybojoval právo účasti v nejvyšší české fotbalové soutěži. Tu však nakonec z ekonomických důvodů nepřihlásil a v letošním roce startuje opět ve fotbalové národní lize.

V jejím letošním ročníku však tým, který nově po Zdeňku Frťalovi, který přijal trenérské angažmá v Podbrezové, vede kouč Roman Skuhravý, odehrál pouze tři utkání. Úvodní kolo totiž Varnsdorf nehrál kvůli epidemii ve svém týmu. Ze tří zmiňovaných zápasů ale loňský druhý tým tabulky vytěžil pouhé dva body za dvě remízy.

V prvním kole poháru Varnsdorf postoupil přes Litoměřice, když vyhrál na jejich hřišti 5:0. Dobrovice si naopak poradily v Semilech, kde vyhráli po dvou gólech Osvalda a jednom Sodomy 3:0.

Sestava Varnsdorfu je pak pro fanoušky mladoboleslavského fotbalu také hodně zajímavá. Figuruje v ní totiž řada odchovanců právě mladoboleslavského fotbalového klubu. V obraně to jsou Daniel Geissler, Pavel Tvaroha a Kristián Zbrožek, v útoku pak nastupuje Jiří Schubert.

Ten také prozradil, že se na zápas hodně těší: „Hraje tam hodně kluků, se kterými jsem v minulosti hrál, takže se těším moc." „Očekávám hodně bojovný zápas. Jsme v zápase sice favoritem, ale domácí mají také svou kvalitu a rozhodně nám nebudou chtít nechat něco zadarmo," dodává.
Zápas začíná v Dobrovici v sobotu v 17 hodin.

Obhájce českého poháru Liberec a čtyři nejlepší celky uplynulé sezony Synot ligy Plzeň, Sparta Praha, Jablonec a Mladá Boleslav jsou nasazeny až do třetího kola. Benátky vypadly v předkole, když prohrály v Živanicích 1:4.