32. půlročník Tip ligy je definitivně minulostí. Tradičně jej uzavřelo vyhlášení vítězů a předání cen nejlepším tipérům

Úplně nejlepší ze všech byl letos Jindřich Dutý mladší z Dlouhé Lhoty, který se po dramatickém a již známém kolapsu Jana Skoupého vyhoupl do čela až v posledním třináctém kole.

V polovině soutěže to přitom vypadalo na výhru Pavla Zelby, který měl místy až více jak desetibodový náskok. Svůj únik však nedokázal dotáhnout do konce a nakonec z toho bylo konečné třetí místo.

Taktovky pak přejali Skoupých, kteří po 11. kole dokonce okupovali první čtyři místa. Nakonec zůstal na čele šéf mafiánského klanu Jan starší, ale ve třináctém kole zazmatkoval a nechal se dotáhnout Dutým. Ten nakonec bral první místo díky lepšímu bodovému zisku v posledním kole. Ze Skoupých se však hned čtyři nakonec umístili v elitní desítce.

Sud rohozeckého piva si však v úterý z prostor kosmonoské hasičské zbrojnice odvezl do Dlouhé Lhoty právě Jindra Dutý. Plný sud piva však byl velkou zatěžkávací zkouškou pro jeho Škodu Citigo.

Umístění od druhého až po osmnáctého si pak odnesli také tekuté ceny od Pivovaru Rohozec. Vítěz pak také poukaz do Aquaparku v Čestlicích. Koupat se pojede také pětice od druhého do šestého místa. Poukazy do libereckého Babylonu věnovala Olympia Mladá Boleslav.

Hodit se určitě budou také knihy se sportovní tématikou od Albatros Média. Ladislav Bartoš si tak může počíst o Josefu Masopustovi, vítěz o Cristianu Ronaldovi a Zdeňka Cerhová o Muhamadu Alim. Jen knížku o Messim nikdo dlouho nechtěl, nakonec i ta našla svého vítěze.

Do jarní části Tip ligy se zapojilo 238 hráčů z toho bylo 184 mužů a 54 žen. Ti během třinácti kol dodali do Boleslavského deníku na kuponech nebo přes internet 2736 kuponů.

Nejpočetněji byla zastoupena Mladá Boleslav (51 hráčů) následována tradičními baštami: Dlouhá Lhota (20), Řepov (15), Velké Všelisy (14), Mečeříž (12), Kosmonosy (11), Dobrovice (10), Březno (9). Celkově se zapojili hráči z 56 obcí nejen Mladoboleslavska.

Po krátké letní přestávce tu bude podzimní 33. Tip liga. Její start můžete očekávat už začátkem srpna, kdy vyjdou podrobná pravidla soutěže a také první kupon. Třináct kol bude kopírovat průběh okresního přeboru, první kolo se tak bude hrát o posledním srpnovém víkendu.