K předposlednímu přípravnému utkání před začátkem mistrovské sezóny nastoupila Mladá Boleslav se třemi posilami v základní sestavě. S kapitánskou páskou se v bráně objevil brankář Pižanowski, na levém kraji obrany hrál ex-slavista Hrdlička a místo defenzivního záložníka zaujal Voříšek.

První půli měli boleslavští převahu, kterou však nebyli schopni díky špatné finální přihrávce či nedůraznému zakončení využít ke skórování. Klasickým příkladem tohoto ofenzivního trápení byl Brunclík, který na malém vápně hlavičkoval pouze do náruče slavistického brankaře Diviše.

Ze zmiňovaných posil byl nejagilnější Tomáš Hrdlička, který se předvedl i skvěle provedeným přímým kopem za hranicí vápna. Jeho střelu však ze šibenice vyškrábl jistý Diviš. Naopak Voříšek, nebýt pár nepodařených střeleckých pokusů, byl na hřišti zcela neviditelný.

Ke konci půle se hra vyrovnala a nebezpeční začali být i slavističtí mladíci. Stoperská dvojice Rolko – Kopic nepůsobila, především díky prvně jmenovanému, spolehlivě a v poslední minutě poločasu musel Pižanowski vyrážet s vypětím všech sil dalekonosnou střelu Koblera. Nudný poločas skončil bez branek.

Druhá půle začala opět náporem modrobílých, který vycházel především z Rajnochových chytrých přihrávek a rychlých nohou aktivního Brunclíka.
Vstřelení branky však stěžovala viditelná nesehranost a nepřesnosti v rozehrávce, jež vyvrcholily v 65. minutě, kdy Ordoš „namazal“ Necidovi, ten si po sóle přes půl hřiště pohrál s Pižanowskim a před odkrytou branku přihrál Kovaříkovi, který nemohl neproměnit.

Boleslavští se snažili soupeře zatlačit, ale mladá slávistická defenzíva jim nedala prostor pro vytvoření většího tlaku či gólové šance. Pražané navíc zlobili nebezpečnými brejky do otevřené obrany a nebýt těsného Necidova ofsajdu, mohli si odvážet dokonce dvoubrankové vítězství.

„Potřebujeme ještě sehnat univerzála do obrany,“ konstatoval sportovní ředitel Zdeněk Kudela. „Pracujeme na tom,“ dodal.

Zápasu přihlíželi i usměvavý Tomáš Poláček, jehož návratu na trávník se můžeme dočkat za 2 – 3 týdny, a lehce zranění Kalina s Táborským.
Zápas se slavistickou rezervou jasně dokázal, že Mladé Boleslavi chybí ofenzivní síla Luboše Pecky, jemuž se v současném kádru bude těžko někdo rovnat. Trenér Zajíc jeho útočné nástupce za nepřekonání třetiligové obrany určitě nepochválil.

Renomé si boleslavští střelci mohou napravit při generálce na I. Gambrinus ligu v neděli, kdy se představí v mezinárodním utkání s kyperským týmem AEK Larnaca na Městském stadionu v Mladé Boleslavi od 18 hodin.

Vstupenky na toto utkání jsou v ceně 30 Kč (důchodci a děti zdarma) v předprodeji ve Fanshopu v Havlíčkově ulici.

Boleslavský fotbalový Fanshop prodává také permanentní vstupenky na domácí ligové zápasy FK Ml. Boleslav na východní, západní a jižní tribunu o letních prázdninách v pondělí, středu a pátek od 14 do 17 hodin, v úterý a v pátek od 13 do 16 hodin. V sobotu a v neděli je zavřeno.