V neděli v 17 hodin se na Městském stadionu v Mladé Boleslavi střetne ve středočeském fotbalovém prvoligovém derby FK Mladá Boleslav s Příbramí. Podle postavení v tabulce je Boleslav vysokým favoritem.

Vzájemná bilance Mladé Boleslavi s Příbramí hovoří pro domácí. Boleslaváci vyhráli třikrát, Příbram jednou, dvě mistrovská utkání skončila bezgólovou plichtou.

Trenér domácího týmu Pavel Hapal uvítal, že Mladá Boleslav v poslední zářijové neděli hrála ligové utkání dopoledne na žižkovském hřišti, neboť stihnul odpoledne na vlastní oči sledovat Příbram v ligovém střetnutí se střížkovskými Bohemians. Co v Příbrami viděl?
„Viděl jsem houževnaté mužstvo, které se určitě i u nás bude snažit být v pohybu celých devadesát minut, urputně bránit a usilovat z nějakého brejku nebo standardní situace rozhodnout utkání ve svůj prospěch.“

Příbram patří k mužstvům s velmi dobře organizovanou obranou, o čemž svědčí málo inkasovaných gólů. Zřejmě se na jejím herním projevu podepisuje rukopis italského trenéra.

„Příbramský trenér Morales prohlásil, že základem je nedostávat góly a od toho se odvíjí celá jejich hra. Hrají důsledně defenzívně a bude na všech i na individuálních výkonech, jak se přes ně prosadíme,“ řekl k hernímu stylu soupeře boleslavský lodivod.

Případným vítězstvím nad Příbramí by se Mladá Boleslav mohla posunout minimálně na jeden den do čela Gambrinus ligy!

„Jsme si vědomi toho, že pokud vyhrajeme, budeme minimálně druzí bez ohledu, jak druhý den dopadne derby Sparty se Slavií. Je to náš cíl posunout se v tabulce výš,“ řekl rozhodně Pavel Hapal.

Záložník Mladé Boleslavi Alex Mendy v Příbrami začal své zahraniční angažmá.
„Příbram byla můj první český klub, na to se nedá zapomenout. Mám tam ještě kamarády, mezi nejlepší patří Daniel Huňa,“ zavzpomínal Mendy, pro kterého po dvouletém působení v Příbrami a ročním v Mostu je Mladá Boleslav třetí českou štací. „Těším se na každé utkání, ale je pravda, že na utkání proti Příbrami o trochu víc. Doufám, že dám gól a vyhrajeme,“ dodal francouzský fotbalista ve službách boleslavského mužstva.