Doposud byl totiž problém s náhradou za hlavního kouče Karla Jarolíma, který odchází k reprezentačnímu týmu. Ten v posledním kole v Příbrami vyválčil se svým týmem těsnou výhru 1:0, sám pak přiznal, že už by se potřeboval soustředit na reprezentaci. Leoš Kalvoda dosud trénoval druholigový Frýdek-Místek. „Musím se přiznat, že je to pro mě opravdu těžké loučení, jelikož jsem Moravák a ve Frýdku-Místku jsem se cítil opravdu dobře. Na druhou stranu taková nabídka se neodmítá, zvláště v mém věku," přiznal trenér Leoš Kalvoda, který v minulosti působil v týmech jako Sigma Olomouc, Žilina, Hradec Králové, Slovácko, Karviná či Znojmo, se kterým postoupil dokonce do první ligy.

Na Jarolímovo místo se spekulovalo i o jeho synovi Davidovi, u něj byl ale problém, že si teprve musí dodělat licenci. Oficiálně by tedy stejně nemohl dělat hlavního trenéra. Druhou variantou pak mohl být současný Jarolímův asistent Boris Kočí.

Boleslav teď bude pod novým vedením pokračovat ve třetím kole ePojisteni.cz ligy proti Karviné.

Duel sehrají tuto sobotu od 17 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi, bude to premiérovým střetnutím těchto soupeřů o prvoligové body.

Ale zcela neznámí protivníci to nejsou. Před necelými deseti měsíci se boleslavští a karvinští fotbalisté utkali v osmifinále českého poháru ve dvou zápasech. Oba vyhrála Boleslav, první na konci října 2015 v Karviné 1:0 gólem Chramosty a druhý na začátku listopadu 2015 doma 3:0, v němž se opět prosadil Chramosta a s ním ještě Skalák a Čermák, kteří však již mladoboleslavský dres neoblékají. Boleslav po postupu přes Karvinou v dalším pohárovém programu postupně přemohla Hradec Králové, Plzeň, Jablonec a radovala se ze zisku trofeje MOL Cup 2015-16.

O mistrovské body se Boleslav s Karvinou naposledy utkala před patnácti lety ve druhé lize, na podzim roku 1999 Boleslav – Karviná 2:1 (Polomský, Růžička – Prčík), na jaře 2000 Karviná – Boleslav 2:0 (Krupík 2), na podzim 2000 Karviná – Boleslav 2:0 (Fotis, Kozák) a naposledy na jaře roku 2001 Boleslav – Karviná 2:1 (Valtr, Just – Kozák).