Ml. Boleslav – Teplice 3:4

Existenční utkání o udržení v nejvyšší fotbalové dorostenecké soutěži starší boleslavští dorostenci nezvládli. Podlehli severočeskému týmu divokým výsledkem.

Pod vedením nového trenéra Josefa Hlouška přitom měli dobrý vstup do utkání, vynutili si převahu, ale bez brankového efektu.

Přišla ledová sprcha! Hostující Breite se za šestnáctkou opřel do míče a domácí gólman Stuchlý se jen smutně díval. A když se navíc prosadil ve 35. minutě teplický Šollar, bylo více než jasné, že přání plného bodového zisku bude pro domácí z oblasti snů.

Jiskru naděje ještě do poločasu vykřesal domácí Chramosta, který proměnil penaltu za hraní rukou teplického obránce.

Když pak v úvodu druhé půle Bořil vyrovnal, vypadalo to, že se domácí vzchopí. Jenže vzápětí šly Teplice opět do vedení po hlavičce Svobody.

A když dvě minuty poté Smola z penalty zvýšil vedení Teplic na 4:2, domácí si znovu zoufali.

Hosté pod dojmem vedení polevili v ostražitosti a boleslavský Kubát v 79. minutě snížil na rozdíl branky.
V závěru utkání viselo vyrovnání ve vzduchu. Už v nastaveném čase domácí nastřelili tyčku, ale více již nestihli. Porážka tak proto znamená stav nejvyššího ohrožení v soutěži!

Branky: 45. Chramosta z penalty, 54. Bořil, 79. Kubát 19. Breite, 35. Šollar, 55. Svoboda, 57. Smola z penalty. Rozhodčí: Douda. Diváci: 50. Poločas: 1:2.

Ml. Boleslav: Stuchlý – Olšák, Bílý, Pára, Humaj (63. Kubát) – Šorm (77. Dudka), Záblacký (85. Zeman), Hubač, Chramosta – Bořil, Fabián. Trenér Josef Hloušek.