Fotbalisté Kosořic si teprve vítězstvím 5:1 v posledním kole nad Beznem zajistili záchranu I. B třídy. Celek, který ještě předloni hrál I. A třídu, se tak v posledním okamžiku vyhnul ostudnému pádu do okresního přeboru.

„Hrálo se o všechno, rozhodly prakticky už první minuty, ve kterých jsme skórovali z prvních dvou střel,“ připomněl kosořický trenér Vladimír Fuka tahák roku, na nějž se do Kosořic sjelo téměř pět stovek fanoušků z celého okresu.

Domácí excelovali a před sezonou značně posílenému Beznu nedali šanci. „První poločas byl ukázkový, po přestávce se sice dostavilo určité zvolnění a soupeř nás začal přehrávat, ale to je za stavu pět nula pochopitelné,“ tvrdí někdejší kouč divizní Dobrovice Vladimír Fuka.

„Bohužel jsme se celý rok potýkali s nevyrovnanými výkony. Tak jako proti Beznu jsme nedokázali zahrát víckrát za sebou. Proto jsme o udržení bojovali do poslední chvíle,“ uvedl Fuka, který těžko hledal, koho by za nepříliš povedenou sezónu pochválil.

„Vezlo se v tom celé mužstvo, ale pokud mám někoho za stabilně nadprůměrné výkony vyzdvihnout, byl by to stoper Maška,“ dodal kosořický kouč.

KAREL JEDLIČKA