V utkání 1. kola Gambrinus ligy FK Ústí nad Labem - FK Mladá Boleslav, které se hraje v neděli 18. července od 15 hodin na teplickém hřišti Na Stínadlech, bude důležitý první gól. Boleslavský kouč věří, že ho dá někdo z jeho týmu.

„Hráči musí každopádně předvést lepší výkon, než v posledním přípravném utkání proti Dukle Praha. Věřím, že si to uvědomují a k prvnímu utkání o ligové body přistoupí podstatně zodpovědněji. Pro průběh ligového duelu bude velmi důležité, kdo dá první gól a já věřím, že to budeme my a střetnutí s Ústím vyhrajeme,“ prohlásil Karel Stanner před vstupem do nové ligové sezony.

Při přemýšlení nad tím, koho pošle proti FK Ústí nad Labem do bitvy o ligové body, bude limitovaný zdravotními problémy některých hráčů.

Nejčerstvější špatnou zprávou je svalové poranění defenzivního bojovníka Ondřeje Kúdely. Nejistý je i start stopera Petra Johany, který měl stmelit obrannou formaci, ale kvůli svalovým potížím vynechal poslední přípravný zápas proti FK Dukla Praha a jeho nasazení proti FK Ústí nad Labem je málo pravděpodobné.

Brankář Jan Šeda je v závěrečné fázi rekonvalescence po zranění prstu z utkání letního turnaje v Čelákovicích. Trénuje již naplno, ale na nominaci k ligovému zápasu to ještě asi nebude.

Mimo hru jsou dlouhodobí marodi Jan Kysela, jenž si léčí zhmožděný kotníku, a Ondřej Zahustel, který se dává dohromady po jarní operaci křížového vazu v koleni. Zvolna začal s trénováním, ale zatím bez míče.

V porovnání s předchozím ročníkem vstupuje FK Mladá Boleslav do ročníku 2010/11 Gambrinus ligy s minimálními kádrovými změnami. Určitě s nejmenšími za své působení mezi elitou tuzemského fotbalu.

Zcela novými tvářemi v hráčské kabině jsou stopeři Petr Johana a Vladimír Dimitrovski. Nováčkem je také útočník Kerem Bulut, který však s mladoboleslavským týmem trénoval už v zimě.

Odešli někdejší král ligových kanonýrů Luboš Pecka, zkušený záložník Tomáš Poláček a nekonečně dozrávající Radim Nečas.

Aktuální přehled příchodů:
Petr Johana přestup z SC Wiener Neustadt (Rakousko), Kerem Bulut přestup z FC Sydney (Austrálie), Vladimir Dimitrovski přestup ze Sesvete (Chorvatsko), Jan Kysela po půlročním hostování návrat z SK Slavia Praha, Jakub Řezníček návrat z hostování v MFK Ružomberok (Slovensko), Petr Mach po ročním hostování návrat z Bohemians Praha Střížkov, Jaroslav Dittrich po ročním hostování návrat z Bohemians Praha Střížkov, Josef Kubásek po ročním hostování návrat z Baníku Sokolov, Radim Nečas po půlročním hostování návrat z FC Slovácko.

Letní odchody:
Luboš Pecka přestup do SK Dynamo České Budějovice, Radim Nečas přestup do FK Dukla Praha, Tomáš Poláček po skončení smlouvy hledá angažmá, Libor Tafat po půlročním hostování návrat do SK Slavia Praha, Jaroslav Dittrich na hostování do Baník Sokolov, Josef Kubásek na hostování do Slovan Varnsdorf, Jan Bořil na hostování do Viktoria Žižkov.

Vedení mužstva zůstává pohromadě. Staronovým členem je asistent hlavního trenéra Josef Hloušek. Odešel od juniorského týmu a zasedl po bok Karla Stannera.

A tak nejvýraznější změnou ve sportovním úseku FK Mladá Boleslav je výměna sportovního ředitele. Zdeněk Kudela po osmi letech služby skončil a v jeho kanceláři nyní úřaduje Ladislav Minář, jehož posledním působištěm byl Zlín.

Protože fotbalový stadion v Ústí nad Labem nesplňuje parametry pro hraní nejvyšší tuzemské soutěže, našel si letošní nováček Gambrinus ligy domácí prostředí v nedalekých Teplicích. Pro mladoboleslavské fotbalisty to je známé prostředí. Ovšem soupeř FK Ústí nad Labem je velkou neznámou.

O prvoligové body se boleslavští a ústečtí fotbalisté střetnou poprvé. Podle dostupných informací vyjedou do Teplic z Ústí nad Labem dva autobusy s ústeckými a z Mladé Boleslavi jeden autobus s boleslavskými fanoušky. Další se jistě vypraví soukromými auty.

V letní přípravě nastříleli Ústečtí sedmnáct gólů. Nejvíce jich dal Volek, který soupeřovy brankáře překonal čtyřikrát. Po dvou gólech dali Laušman, Doležal, Kraut a Krbeček, po jednom přidali Hutta, Jindráček, Valenta, Gibala a Martykán. Z nich Doležal, Kraut, Krbeček, Gibala patří mezi čerstvé letní posily.

Boleslav v létě nastřílela o jeden gól méně než Ústí. Po čtyřech gólech dali Táborský a Bulut. Po dvou Chramosta, Mendy a Kysela, který je však mimo hru kvůli zraněnému kotníku, po jednom Sedláček a Kulič.

Boleslavský kapitán Marek Kulič vstupuje do ročníku 2010/11 s bilancí 73 vstřelených gólů v 313 ligových startech.

Program 1. kola Gambrinus ligy:
Pátek 16. července od 17,30 hodin Bohemians 1905 - Slavia Praha
Sobota 17. července od 18 hodin Slovácko - Teplice
Sobota 17. července od 18,15 hodin Hradec Králové - Sparta Praha
Neděle 18. července od 15 hodin Ústí nad Labem - Mladá Boleslav
Neděle 18. července od 15 hodin Příbram - Baník Ostrava
Neděle 18. července od 17 hodin České Budějovice - Slovan Liberec
Neděle 18. července od 17 hodin Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc
Pondělí 19. července od 18 hodin Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno.