Devět vítězství, pět remíz a jediná porážka. Takovou bilancí se v I. A třídě mohou na jaře 2009 pochlubit fotbalisté Mnichova Hradiště. Vítězná jízda je posunula ze třináctého místa po polovině soutěže až na celkové páté, tedy nejlepší umístění za poslední dekádu.

„Věčná škoda nepovedeného začátku. Po sedmi kolech jsme byli se třemi body na chvostu tabulky, potom už byla ztráta příliš vysoká. Jinak jsme mohli hrát o nejvyšší příčky,“ litoval trenér Aleš Klain, který přešel na lavičku MSK před rokem z Bezna.

Během sezony se podařilo postupně zapracovat do mužstva talentované odchovance, a ti v rámci generační obměny zacelili mezeru po veteránech, kteří ukončili činnost. Trumfem Mnichova Hradiště byla obrana, se 33 obdrženými brankami čtvrtá nejlepší v soutěži.

Naopak útočná produkce je zařadila až na 12. místo. Co se střílení gólů týče, spoléhalo Hradiště takřka výhradně na bratry Kandráčovy. Starší Pavel jich nasázel 19, mladší Josef 14, na dalších čtrnáct branek se složili ostatní v čele s Kastnerem a Zajíčkem.

„Důležité také bylo, že se nám vyhýbala zranění. Chceme kádr udržet pohromadě a věřím, že v příští sezóně můžeme klidně zaútočit na postup,“ stanovil smělé ambice klubu trenér Hradiště Aleš Klain.

KAREL JEDLIČKA