Trutnov – FK MB B 1:2

Uprostřed náročného horského soustředění sehrála fotbalová juniorka FK Mladá Boleslav přátelské utkání s účastníkem krajského přeboru. Vyhrála zaslouženě, byť jen těsně o jeden gól.

V prvním poločase měli boleslavští fotbalisté hru pod kontrolou navzdory tomu, že se museli vyrovnávat s únavou z dopolední tréninkové fáze absolvované na běžkách. Proto některé akce postrádaly přesnost. Trutnovskou branku dvakrát nebezpečně ohrozil aktivní Hadziresic, ale do sítě míč nedostal.

Ve 25. minutě zachytil Svoboda trutnovskou rozehrávku a jeho tvrdou střelu stačil brankář pouze vyrazit k Hadziresicovi, jenž pohotově dorazil míč do branky - 0:1. Do přestávky ještě Hadziresic, dvakrát ohrozil soupeřovu branku. Po gólu volala i povedená kombinační akce, ale Brunclíkovu střelu brankář ji srazil na roh.

Po změně stran se do první šance dostal Horák, který po příhře Svobody z pravé strany střílel vedle.

V 56. minutě Boleslavští vstřelili druhou branku. Brunclík našel v pokutovém území Synka, který se v koncovce nemýlil - 0:2. Za dvougólového vedení se neujaly dvě střely z kopaček Synka a Dolinajece.

V 76. minutě získali Trutnovští výhodu trestného kopu. Kejzlar trefil hráčskou zeď, ale míč se odrazil k němu tak šťastně, že druhým střeleckým pokusem prostřelil houf bránících hráčů i brankáře - 1:2.

Na vyrovnání již Trutnovští neměli. Naopak boleslavští Schubert a Synek v samostatných nájezdech promarnili příležitosti ke zvýraznění výhry.

Branky: 76. Kejzlar – 25. Hadziresic, 56. Synek. Poločas: 0:1,

Sestava FK MB B: Vorel (46. Michňa) - Zbrožek, Charuza (46. Bílý), Mrvík, Horák - Svoboda, Smetana (46. Ščuk), Dolinajec, Brunclík - Hadziresic (46. Synek), Schubert.

Další přípravné utkání sehraje boleslavská rezerva ve středu 20. ledna s Libercem od 11 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.