Kosořice – Nymburk B 2:0

Domácí fotbalisté nastoupili s několika změnami v sestavě s cílem získat tři body a opustit poslední místo v tabulce fotbalové I. B třídy.

Od úvodního hvizdu hýřili domácí aktivitou a není tedy divu, že se hrálo převážně na půli soupeře.

Již ve třetí minutě nebezpečně pálil Kořínek a o deset minut později se míč po rohovém kopu dostal k domácím obráncům na polovinu hřiště. Dlouhý pas za obranu neodhadl hostující gólman, ale Sabolův lob byl až příliš dlouhý.

Kosořičtí měli stále více ze hry a ve 32. minutě šli po zásluze do vedení. Mosiurczakův přímý kop z hranice vápna orazítkoval sice břevno, z trojice nehlídaných hráčů se nakonec prosadil Michal.

Po změně stran Nymburští přidali směrem dopředu. Ani domácí se však v ofenzívě nenechali zahanbit.

Kosořice však v dalším průběhu poté snadno přicházely o míč nepřesnými přihrávkami, ale kosořická defenzíva pracovala na výbornou.

Uklidnění do domácích řad přinesla branka ze 73. minuty, když na konci rychlé akce byl opět Michal, který obešel brankáře a rozhodl o výhře domácích.

Ještě v téže minutě viděl nymburský Hospodka druhou žlutou a musel předčasně do kabin. Domácí tak po kompaktním výkonu zaslouženě zvítězili.

Branky: 32. a 73. Michal. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:3. ČK: 73. Hospodka (N). Diváci: 102. Poločas: 1:0.

Kosořice: Kortus - Grus, Maška, Štecher, Adámek - Michal, Mosiurczak, Sabol (84. Darmoš), Madyar (79. Voleman) - Macháč (87. Bašus), Kořínek.

Nymburk B: Havelka - Hájek (69. Honzák), Jaroslav Grešula, Kubálek, Hospodka - Martinka, Jeřábek (46. Košvanec), Růžička, Poklop - Kukla, Souk.