Fotbalové Kosmonosy prožívají po roce stejný příběh. Horečným sprintem se na jaře snaží napravit co se dá ze zkaženého podzimu. Ke 12 bodům ze 13 zápasů úvodní části už přidaly ve čtyřech jarních kolech 10, přestože jim komplikují situaci onemocnění Klepáče, Michalce a Polanky.

„Zbytečně jsme ztráceli body v domácích zápasech, kdybychom aspoň dva dovedli k vítězství, mohli jsme teď hrát místo o záchranu o postup,“ lituje kosmonoský trenér Karel Tichý.

„Nepamatuji tak vyrovnanou soutěž. Nejlepší mužstva měla v půlce vždycky kolem pětatřiceti bodů bodů a teď jich stačí na první místo sedmadvacet. S tím, jak končí starší hráči, hodně mužstev upadá do průměru,“ domnívá se zkušený kouč.

Jeho výběr posílili v zimní přestávce brankář Vlk z Luštěnic, obránci Bernard z Bakova a Tůma ze Sobotky a záložníci Dubský s Kadlecem z Čechie Čejetice. Naopak odešli Mosiurczak, Bernát a Došlý.

„Mužstvo je teď lépe složené. Ukázalo se, že to mladí kluci nezvládnou sami, pokud se nemají od koho učit,“ podotkl Tichý, který po zápase proti Vysoké pochválil zejména Kadlece, ale i slovenského útočníka Bednára, který už za Kosmonosy hrál na podzim: „Oba hroty předvedly to, co si představuji. Důrazné napadání a vytváření šancí. Bednár navíc přidal úvodní gól. Soupeři jsme nedovolili s výjimkou jedné akce, kdy nám selhal ofsajdystém, vůbec nic.“

KAREL JEDLIČKA