Dobrovice – Český Dub 0:1

V předkole fotbalového Českého poháru se radovali z postupu do dalšího kola zaslouženě hosté. Byli totiž v utkání důraznější, rychlejší a měli větší vůli po vítězství. Domácí navíc neproměnili několik dobrých příležitostí a v základní sestavě jim citelně chyběli Niklfeld a David Miškovský. Naopak na levém kraji obrany se objevil novic Švorba, který přišel ze Staré Boleslavi.

Utkání mělo na úvod sezony slušné tempo a o dramatické situace před oběma brankami nebyla nouze. Už v 6. minutě vyděsil domácí Boško svou jedovatou přízemní střelou hostujícího brankáře, pak Kohoutova hlavička těsně minula cíl.

Hosté měli tutovku ve 35. minutě, kdy míč z Benekovy kopačky směřoval do prázdné branky, ale Šulc stačil míč na brankové čáře ukopnout na roh. Ve 40. minutě nebyla branka domácího Vladyky uznána pro faul na brankáře.

Lepší vstup do druhého poločasu měli hosté.V 55. minutě Vlachovu nebezpečnou střelu vyškrábl domácí brankář Kraus na roh. Rozhodující okamžik přišel v 61. mintě. Z trestného kopu se do horního levého růžku Krausovy branky trefil Němec a dostal hosty do vedení.

Domácí ve snaze o vyrovnání sice přidali na otáčkách, ale v jejich hře byla křečovitost a chybělo zakončení. Naopak hosté těžili do otevřené obrany z brejků, ale ani oni neměli přesnost v koncovce.

Nakonec utkání skončilo zaslouženým vítězstvím hostů a budou to oni, kteří v dalším kole poháru přivítají na svém hřišti účastníka ČFL Hlavici.

Branka: 61. Němec.

Rozhodčí: Fišer. ŽK: Švorba, Vladyka – Melka, Jíra, Němec. Diváci: 130. Poločas: 0:0.

Dobrovice: Kraus – Tuma, Šulc, Vladyka, Švorba – Hrdina, Čáslava, Záblacký, Krouský (46. Jílek) – Boško, Kohout. Trenér Milan Zahrádka.

Český Dub: Koudelka – Suchomel (73. Vávra), Melka, Lanc, Bernát – Benek, Vlach (58. Jiránek), Šimoníček, Krejčík – Jíra (83. Šefčík), Němec. Trenér Martin Pěnička.