Již popáté bude v neděli 9. května od 9 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi pořádně živo. Hřiště zaplní fotbalová mládež (hráči narození po 1. 1. 1999 a mladší), aby soupeřila v turnaji fotbalových nadějí Ško – Energo Cup 2010 O Pohár prezidenta FK Mladá Boleslav. Turnaj je pořádán s přispěním hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha.

Do turnaje se přihlásilo deset mládežnických celků boleslavského regionu, které byly rozděleny do dvou skupin:

Skupina A: FK Zdětín, SK Kosmonosy, Sokol Chotětov, FC Horky nad Jizerou, FK Mladá Boleslav U10.

Skupina B: FK Dobrovice, SK Bakov nad Jizerou, Sokol Luštěnice, Dolnobousovský SK, FK Krnsko.

Utkání ve skupinách začnou na dvou hřištích v 9 hodin, ve 13 hodin budou na pořadu semifinálová utkání, ve 14.45 finálový duel a slavnostní vyhlášení výsledků spolu s předáním cen v 15.15 hodin.

Vítězové skupin se v semifinále střetnou křížem s týmy, které skončily na druhých místech. Vítězové semifinále se utkají ve finále, poražení ze semifinále o 3. a 4. místo.

Družstva na 3. a 4. místě ve skupině se utkají o konečné 5. – 8. místo, pátí ze skupin o 9. – 10. pořadí.

Pro všechny účastníky turnaje budou připraveny zajímavé ceny. Týmy na 1. – 3. místě dostanou poháry, medaile, věcné ceny a vstupenky na utkání I. Gambrinus ligy FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha.

Týmy na 4. – 10. místě si odnesou věcné ceny a vstupenky na utkání FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha.

Individuální věcné ceny jsou připraveny pro nejlepšího brankáře, nejlepšího střelce, nejlepšího hráče a nejsympatičnějšího hráče turnaje.

Ceny pro zúčastněná družstva věnuje firma Puma, případně Umbro.