VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okresní fotbalové soutěže Mladoboleslavska zvedají oponu

Mladoboleslavsko - Boleslavský deník nahlédl do kuchyně příprav některých fotbalových klubů Mladoboleslavska.

18.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Prvním kolem vstupují do nové sezony okresní fotbalové soutěže ve dnech 21. a 22. srpna. Soutěže zahájí okresní přebor a dvě skupiny III. třídy mužů.

O tom, jak jsou týmy připraveny na soutěž vypovídá anketa Boleslavského deníku, která sekretářům klubů položila čtyři otázky.

1. Jak jste byli spokojeni s umístěním mužstva v loňské sezoně?
2. Jak probíhala letní příprava?
3. K jakým změnám doško v hráčském kádru a v realizačním tým?
4. S jakým cílem půjde mužstvo do nové sezony?

Okresní přebor


Sokol Řepov, sekretář Emil Kotterman:
1. S umístěním mužstva loni panuje spokojenost, zejména se ziskem čtyřiceti bodů.
2. Letní přípravu jsme zahájili 20. července v domácích podmínkách. V přípravném utkání jsme remizovali s Luštěnicemi 3:3.
3. V hráčském kádru ani v realizačním týmu ke změnám nedošlo. Trenérem je Pavel Klain, vedoucím mužstva Lubomír Vávra, předsedou oddílu Miroslav Vlk, sekretářem Emil Kotterman.

Sokol Březno, vedoucí mužstva Tomáš Horák:
1. Jako nováček soutěže jsme se umístili v horním patře tabulky, což bylo pro nás příjemné překvapení. Navíc jsme hráli s kádrem, který vybojoval postup ze třetí třídy, v drtivé většině s odchovanci našeho klubu.
2. Letní přípravu jsme začali 24. července výhradně v domácím prostředí. V přípravných utkáních jsme prohráli s Bakovem B 1:2 a se Sportingem Mladá Boleslav zvítězili 3:1.
3. Hráčský kádr se výrazně nezměnil. Odešel jeden obránce, o příchodu jiného jednáme. Zůstal i střelec Strnad, který pošilhával po vyšší soutěži. V průběhu sezony chceme dát příležitost i hráčům dorostu, kteří pod vedením trenéra Bauera postoupili do krajské soutěže. Trenérem mužstva je Martin Gregorovič, asistentem Jiří Ragulík, vedoucím mužstva Tomáš Horák. Předsedou oddílu je Petr Kojzar.
4. V letošním ročníku očekáváme větší kvalitu než loni. Chtěli bychom dohrát sezonu v klidném středu tabulky.

Sokol Struhy, sekretář Jaroslav Hlom:
1. S umístěním mužstva v loňské soutěži jsme spokojeni, i když jsme očekávali lepší výsledky.
2. Letní přípravu jsme zahájili již 10. července, v jejímž rámci jsme sehráli čtyři přípravná utkání s těmito výsledky: Chotětov – Struhy 1:4 (branky Zubatý, Jakub Strejček, Volkman a Szabo z penalty), Rejšice – Struhy 4:2 (branky Volkman 2), Struhy – Krchleby 3:3 (branky Volkman 2, Volný z penalty), Luštěnice – Struhy 5:0.
3. U mužstva došlo ke změně na trenérském postu, když z Kosořic přišel Ladislav Hájek. Vedoucím mužstva je Vladimír Chalupa, předsedou oddílu Štefan Krohlák, sekretář Jaroslav Hlom. Změny v hráčském kádru: ze Seletic se vrátil Radek Brůža, hostování ve Strakách ukončil Šrůt. Na roční hostování ze Všejan přišel Petr Pýcha, v jednání jsou hostování Pavla Tišlera ze Všejan, Jana Pavlíčka a Tomáše Vítka z Kosořic.
4. Hlavním cílem pro novou sezonu je konsolidace hráčského kádru a návrat k atraktivnímu fotbalu, který jsme předváděli v minulosti. Chtěli bychom patřit do horní poloviny tabulky.

FK Dobrovice B, Libor Novák, trenér:
1. Loňská sezona byla velice úspěšná, což dokumentuje postup do okresního přeboru.
2. Letní přípravu jsme začali 13. července v domácích podmínkách. Nejprve jsme trénovali třikrát v týdnu, pak dvakrát. V přípravných utkáních jsme prohráli s Dlouhou Lhotou 1:5, remizovali s Luštěnicemi 2:2 a vyhráli s rezervou Rejšic 5:1.
3. V hráčském kádru nastal větší pohyb. Přišli: Pavlíček na hostování ze Sobotky, Kortus a Černý přestoupili z Kosořic, Skalák a Benda přišli na hostování z Benátek, Bartoň se vrátil z hostování v Luštěnicích, Mulač a Šurovský byli přeřazeni z dorostu. Odešli: Tomášek na hostování do Kosořic, Tůma ukončil hostování. Hlavním trenérem se stal Libor Novák, asistentem Petr Hejdrych.

4. Cílem mužstva je hrát v klidném středu tabulky kolem pátého místa, popřípadě potrápit favority, mezi které řadíme Pěčice, Akumu a další.

Sokol Pěčice, sekretář Karel Ramharter:
1. S umístěním mužstva v minulé sezoně panuje spokojenost. Konečné čtvrté místo pro tým, který převážně disponuje mladými fotbalisty, kteří sbírají zkušenosti, je bezesporu úspěchem.
2. Přípravu jsme zahájili 12. července, v jejím ž rámci jsme sehráli čtyři přípravná utkání: Luštěnice – Pěčice 1:1, Kosořice – Pěčice 3:1, Pěčice – Hrubý Jeseník 1:3, Pěčice – Městec Králové 5:5.
3. Trenérské pozice posílili Josef Bartoš a Aleš Klain, předsedou oddílu je Jaroslav Bareš, členy realizačního týmu Karel Ramharter, Aleš Heřmanský, Jaromír Rejmon a Petr Čech. Hráčský kádr posílili Josef a Pavel Kandráčovi z Mnichova Hradiště, dále Michal Tůma a Josef Konejl, v hostování pokračují brankář Ondřej Pokorný z Dlouhé Lhoty a Petr Fuksa z Ledců, z Nymburka se z hostování vrátil Petr Uhřík. Mužstvo bude doplněno o vlastní odchovance z dorostu. Z mužstva odešli: Jakub Mareš na přestup do Rejšic, na hostování do Žerčic Martin Toman.
4. Do nové sezony jdeme s cílem umístit se v horní polovině tabulky. Očekáváme zvýšení úrovně soutěže, a proto úkol nebude lehký.

III. třída


Sokol Kněžmost, sekretář Rudolf Halbich:
1. Se sestupem mužstva z okresního přeboru samozřejmě spokojeni nejsme. Částečná spokojenost byla s výkony mužstva ve druhé polovině jarní části soutěže.
2. S přípravou na novou sezonu jsme začali 20. července v domácích podmínkách. V přípravných zápasech jsme porazili Bukovany z českolipského okresu 6:2, zvítězili v turnaji v Obrubech a porazili v generálce Dětenice 7:0.
3. K žádným změnám v hráčském kádru a v realizačním týmu nedošlo.
4. Cíl je jasný – návrat do okresního přeboru.

SK Rejšice B, vedoucí mužstva Josef Pluhař:
1. S ohledem na to, že jsme IV. třídu po podzimu vedli, bylo celkově třetí místo trochu zklamáním. Předvedená hra však tomu odpovídala.
2. Letní příprava byla zahájena v polovině července, docházka na tréninky v době dovolených nebyla optimální. V přípravě naše mužstvo prohrálo s Jabkenicemi 1:4.
3. Po trenéru Miroslavu Hruškovi, který přešel k A – mužstvu, trenérské žezlo převzal L. Štipl. Z týmu odešli J. Mráz, M. Krohlák a J. Boháček, posilami by měli být J. Pluhař, P. Jakubův a J. Beneš. Brankářskou alterantivou pro A i B mužstvo je J. Holan.
4. Cílem je především stabilizace kádru a klidný střed tabulky.

Ranka Nová Ves, trenér Petr Havelka:
1. S loňskou sezonou spokojeni nejsme a neradi bychom se zachraňovali v předposledním kole.
2. S přípravou jsme začali 22. července, tréninky byly dvakrát v týdnu. V přípravném utkání jsme porazili rezervu Bezna 5:3.
3. Z hostování se vrátil kanonýr Jan Maděra a Jaroslav Havelka ml. Zůstalo trenérské duo – Josef Pulinger a Petr Havelka, trenérem brankářů je Jaroslav Prokůpek st., vedoucím mužstva Jaroslav Havelka st., předsedou oddílu Radek Cibulka.
4. Cílem je hrát klidný střed tabulky a především bodovat i na cizích hřištích.

FK Čistá, sekretář Roman Dohalský:
1. S nejhorším umístěním ve III. třídě za doby našeho působení spokojenost pochopitelně nebyla.
2. Příprava se uskutečnila v domácích podmínkách. V přípravném zápase se Židněvsí jsme prohráli 2:3, zúčastnili jsme se turnaje v Židněvsi, utkání s Katusicemi se nehrálo pro nezpůsobilý terén.
3. Hostování v našem mužstvu ukončili Doležal a Ritchel, naopak na hostování přišel D. Smejkal. Trenéry jsou M. Hilšer a R. Vávra, předsedou oddílu Jaroslav Dohalský.
4. Jednoznačným cílem je vyhnout se sestupovým starostem.

FC Nemyslovice, trenér František Mikulec:
1. Třetím, postupovým místem, jsme splnili náš cíl, takže se dá hovořit o spokojenosti.
2. S letní přípravou jsme začali 3. července a trénovali třikrát v týdnu. V přípravných utkáních jsme prohráli s Předměřicemi 2:5, zvítězili nad dorostem Čejetic 3:2.
3. V hráčském kádru nedošlo k žádným velkým změnám. Odešel pouze Martin Šulc z hostování zpět do Krnska. Trenéry zůstali Antonín Kiceluk a Franišek Milulec, předsedou oddílu je Ladislav Michal.
4. Věříme, že budeme hrát v horní polovině tabulky.

Sporting Mladá Boleslav, předseda klubu Michal Bílek:
1. V loňské sezoně jsme chtěli skončit do třetího místa, skončili jsme čtvrtí, což znamenalo postup a tedy spokojenost.
2. S přípravou jsme začali 12. července. Využívali jsme k výběhům Radouč a Borek, jednou týdně jsme navštěvovali jumping. V přípravných zápasech jsme prohráli s rozhodčími MFS 2:7, Březnem 1:3 a porazili Ledce 7:0.
3. Nejvýraznějšími posilami mužstva jsou Martin Heřmánek a Miroslav Leskovjan, kteří přišli z týmů, hrající krajskou soutěž. Trenérem mužstva zůstává Jaroslav Bílek st., předsedou klubu je Michal Bílek. Realizační tým chceme ještě doplnit.
4. Cílem je střed tabulky, ale spokojeni bychom byli i se záchranou v soutěži.

Autor: Josef Štajner

18.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Střední Čechy – Minulostí jsou předpoklady, že na úterní jednání středočeských zastupitelů nebude mít vliv aktuální krize v koalici vládnoucí kraji.

OBRAZEM: Plivali bonbóny do dálky

Kosmonosy - V Kosmonosech změřili své síly mladí hasiči. O víkendu se tam konal 22. ročník Her hasičské mládeže, který pořádali místní dobrovolní hasiči. Do boje se tam pustilo 18 družstev. Na děti na náměstí, v okolí zámku a v parku čekalo osm soutěžních disciplín. Kromě už tradičních disciplín, jako je spojování savic, si pro ně hasiči připravili i plivání bonbonů do dálky, pití vody na čas či překážkovou dráhu. Zřejmě nejzajímavějším bylo pro mladé závodníky střílení z airsoftových pistolí. Ti nejlepší si pak domů odnášeli ceny.

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT