Mladoboleslavská fotbalová juniorka odvrátila hrozbu namočení do sestupových vod a po čtyřech neúspěších konečně naplno bodovala. O jedenáct příček výše postavenou rezervu Viktorie Plzeň zdolala na umělé trávě 3:2.

„Ty čtyři zápasy bez výhry bych nedramatizoval. Hráli jsme třikrát venku a v posledních dvou utkáních na Motorletu a v Hlavici jsme podali dobrý výkon, který jsme dnes zopakovali,“ podotkl trenér Mladé Boleslavi B Josef Hloušek. „Vítězství je cenné, protože soupeř byl velmi nebezpečný, hrál dynamicky, útočně a navíc dvakrát rychle vyrovnal, což je pro psychiku vždycky rána.“

Teplota čtyři stupně nad nulou a drobný déšť odradila většinu fanoušků, 69 nejvěrnějších se ale těšilo atraktivním, oboustranně útočným fotbalem se spoustou šancí.

Hlouškovu výběru chyběl zraněný Nečas, zato mu pomohla prvoligová injekce v podobě čtyř hráčů, kteří se nevešli do nominace na nedělní ligu. Kúdela, Táborský i Lemessa přistoupili k zápasu příkladně a vedle výborného Sedláčka byli nejlepší na hřišti.

„Musím vyzdvihnout hlavně Míru Millera, který zamezil třem tutovým gólům a dnes nám tak výhru vychytal,“ zmínil se Josef Hloušek. Ten naopak pokáral stopera Charuzu, jenž nestačil na plzeňského rychlíka Presla. „Bohužel nás srážejí opakované individuální chyby v obraně, u Charuzy nebyla hrubka před druhým gólem hostů ojedinělá, proto byl vzápětí střídán,“ vysvětlil mladoboleslavský trenér.

KAREL JEDLIČKA