Snad jen pár náchodských fanoušků mohlo být spokojeno s obnovenou divizní premiérou fotbalistů Dobrovice. Východočeši v nehezkém utkání zvítězili gólem z 82. minuty 0:1.

"Neřekl bych, že jsme měli přílišný respekt ze soupeře, který na jaře hrál o dvě třídy vyšší soutěž než my. Začali jsme ale pasivně, navíc jedinou vyloženou příležitost Boško zahodil,” uvedl dobrovický trenér Milan Zahrádka. „Ve druhé půli jsme převzali iniciativu, ale když nedáme šance, nemůžeme myslet na úspěch,” zopakoval Zahrádka známou pravdu.

Gól Náchoda padl bezprostředně poté, co domácí David Miškovský trestuhodně prováhal největší šanci zápasu. Sám před prázdnou bránou místo střely zbytečně přihrával na obsazeného spoluhráče. Miškovskému se vůbec nedařilo celý zápas, nebyl v tom ale sám. Z celé zálohy a útoku snesl přísnější měřítka jen výkon veterána Kohouta.

„Nechtěl jsem moc brzy střídat, hráči byli v tempu a nerozehraní náhradníci by to hned nevytrhli,“ podotkl Zahrádka. Víc než se zdálo chyběl Dobrovici ligový futsalista Hrdina, který odešel do Mnichova Hradiště. Na pravém kraji zálohy se tak postupně prostřídali útočníci, ovšem bez efektu.

„Nikoho náhradou shánět nebudeme, David Miškovský prokázal v krajském přeboru, že na tomhle postu hrát dovede,“ řekl dobrovický trenér.
Pochvalu v domácím mužstvu zaslouží kromě brankáře Bartoše stoper Radek Šulc, nejlepší hráč Dobrovice. „S tím souhlasím, podal kvalitní výkon,” přikývl Milan Zahrádka. „Mizerných výkonů bylo víc, ale hodnocení si nechám do šatny pro hráče, nebudu jim to vzkazovat přes noviny.”

Příležitost k nápravě má Dobrovice za týden ve Dvoře Králové nad Labem, kde odehraje druhé divizní kolo. Doma se představí Dobrovičtí s Novým Bydžovem.

KAREL JEDLIČKA