Fotbalovou I. B třídu za Bělou hrával jako obránce, teď si Martin Toman soutěž poprvé vyzkoušel jako hlavní trenér. Pod jeho taktovkou porazila Bělá před necelými dvěma stovkami diváků Kosmonosy 3:1. Kosmonosští s ohledem na výkony z jara přijeli do Bělé s vyššími ambicemi, které nenaplnili.

„Výhry si cením. Kosmonosy nás chvílemi přehrávaly, ale naše stoperská dvojice Tůma – Hanibal podala vynikající výkon a do vyložené šance je nepustila,“ chválil své nástupce čtyřiačtyřicetiletý Toman, který na kraje obrany nominoval svého syna Martina mladšího a autora třetí branky Hodovance.

Kouč hostů Karel Tichý byl pochopitelně mnohem méně spokojený. „Měli jsme na lepší výsledek, jenže se nám nedařily přihrávky útočníkům, zejména nevyšla taktika nakopávaných míčů na Bednára,“ uvedl Tichý, který měl na střídání pouze čtveřici dorostenců.

„Oproti jaru nás opustili Janák a Kadlec, k tomu se zranil Kraus. Žádnou posilu nemáme, testovali jsme Zeidlera ze Sedmihorek, který u nás už hrával, ale měl nadváhu a nezaujal mě. Raději dáme příležitost odchovancům, vždyť dorost působí v divizi, “ vysvětlil kouč hostů.

Bělá naopak zapojila stopera Tůmu z divizní Dobrovice a záložníka Charváta z Pěčic. A jaké jsou ambice obou soupeřů z Mladoboleslavska? „Hlavně abychom nezopakovali hrůzné podzimní výsledky z posledních dvou sezon,“ přeje si Karel Tichý.

„Máme tréninkové zázemí na trávníku i v hale na úrovni, jaké v Bělé nikdy nebylo. Během září by se měli po zranění zapojit zkušení Kaulfus s Kűhnelem, takže věřím, že máme na to hrát o čelní příčky,“ věří Martin Toman.

KAREL JEDLIČKA