Nymburk B – Kosořice 1:3

V utkání fotbalové I. B třídy došlo k překvapení. Domácí, kteří v poslední době zažívali bodové hody, nečekaně podlehli týmu ze dna tabulky.

V sedmnácté minutě se Darmoš po kolmici Michala zbavil svého strážce a jeho střelu uklidil do prázdné branky Sabol – 0:1. Rušné chvilky před Majzlanem Kosořice přestály a naopak rušné momenty byly k vidění na druhé straně.

Domácí mohli vyrovnat těsně před odchodem do kabin, když Soukal úspěšně zamotal hlavu dvou obráncům a ránu Vagenknechta výborně zlikvidoval Majzlan.

Začátek druhého poločasu měl svižné tempo. Hubený náskok se mohl stát Kosořicím osudným, ale opět dokázaly s trochou štěstí všechna nebezpečí uhasit. Uklidnění do hostujícího mužstva vnesla až branka Štechera v 60. minutě po rohovém kopu Sabola.

Neuběhlo ani pět minut a přišla učebnicová akce Kosořic. Po Grusově načasované přihrávce na nabíhajícího Sabola si před branku naběhl Černý a krásným „angličanem“ zvýšil na 0:3.

S blížícím se závěrem utkání hráči Nymburka ještě zvýšili své úsilí a nakonec se dočkali.Střídající Martínek se vřítil do pokutového území a jeho akce skončila nakonec brankou.

Vstřelená branka ještě více nabudila domácí hráče a v několika situacích jim nechybělo mnoho keš vstřelení gólu. V 79. minutě nedokázal využít další závar Kápička a tentýž hráč nastřelil v samém závěru břevno.

Branky: 73. Martínek - 17. Sabol, 60. Štecher, 65. Černý. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 2:3. Diváci: 64. Poločas: 0:1.

Kosořice: Majzlan - Sedláček, Štecher, Maška, Adámek - Grus (89. Mosiurczak), Michal, Černý, Madyar (70. Macháč) - Sabol, Darmoš (53. Janák).

JAN ADÁMEK