Utkání 14. kola fotbalové Gambrinus ligy SK Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav se hraje v neděli 8. listopadu od 15 hodin na českobudějovickém Střeleckém ostrově.

Mladá Boleslav hrála s Českými Budějovicemi o prvoligové body osmkrát a jenom jednou prohrála, a to v prvním duelu na konci srpna 2004. Od té doby čtyřikrát vyhrála a třikrát remizovala. Celkové skóre 13:9 je příznivé pro Mladou Boleslav. Poslední dvě utkání na českobudějovickém hřišti skončila nerozhodně.

Poslední vzájemné utkání FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice 0:0 se hrálo v neděli 15. března. Budějovičtí v něm získali historicky první bod na boleslavském stadionu. Předvedli velmi dobře organizovanou hru s pečlivým bráněním. Boleslavští se příliš soustředili, aby neinkasovali laciný gól. Hráli nečekaně nervózně a nepřesně.

V prvním poločasu se neprosadili Poláček a Sylvestre z trestných kopů a Pecka ze hry. V první minutě druhé půle dokonce Benát trefil tyč boleslavské branky. Ale většinou se hrálo na budějovické polovině hřiště. Šance nedali Sylvestre, Mendy, Pecka a Rolko.

Trenér Dušan Uhrin před utkáním s Českými Budějovicemi prohlásil: „V Českých Budějovicích očekávám soupeře s dobře organizovanou obranou a nebezpečnými brejky. My jsme sice třikrát v řadě neprohráli, ale pokaždé inkasovali dva góly. Když vylepšíme bránění a udržíme si střeleckou potenci, odjedeme z jihu Čech spokojeni.“

Není bez zajímavosti, že v současné době trojice Tomáš Sedláček, Jan Riegel a Pavel Kučera z českobudějovické soupisky hrávala za Mladou Boleslav.
Naopak, Ivo Táborský ze současného mladoboleslavského kádru působil v dresu Českých Budějovic jako hostující hráč ze Slavie Praha, stejně jako boleslavský kanonýr Marek Kulič.